Apple pracuje na novej a vyspelejšej Siri

Hlasová asistentka od spoločnosti Apple ktorá zažila svoj debut spolu s iPhone 4s bola v dobe uvedenia na trh naozaj prelomovým riešením. Napriek tomu ale poslednú dobu zaostáva za konkurenciou. Je to z toho dôvodu, že sa množstvo výrobcov predbieha v tom, kto ponúkne dokonalejšie riešenie. Či už sa jedna napríklad o Amazon so svojou asistentkou menom Alexa, alebo Google, ktorý sa spolu s Pixelmi tiež pokúsil rozmútiť vody hlasových asistentov, nikto nechce ostať pozadu. Spoločnosť z Curpertina na tom nie je inak.

Podľa serveru MacRumors Apple spolupracuje s odborníkmi na tom, aby jeho Siri nezapadla prachom a aj napriek tomu, že sme sa viackrát mohli nechať počuť, že jediná osoba, ktorá mala Siri v láske bol Steve Jobs a po jeho odchode nastal v tomto segmente v Curpertine iba nezáujem, tak najnovšie informácie hovoria opak.

Svedčí o tom aj akvizácia spoločnosti Turi ktorú jabĺčna spoločnosť minulý rok kúpila. Táto firma sa zaoberá vývojom umelej inteligencie a mala by pomôcť Applu získať náskok pred konkurenciou. Bude to však ťažké.

Zdroj: idownloadblog.com

Trh s umelou inteligenciou je v súčasnej dobe veľmi dravý a nejeden z technologických gigantov do neho leje obrovské množstvo peňazí. Či už sa jedná o už spomínaný Amazon a Google, alebo Samsung, ktorý by mal tento rok predstaviť vlastnú asistentku s názvom Bixby. Množstvo menších či väčších spoločnosti sa jednoducho snaží naskočiť na vlnu umelej inteligencie a hlasových asistentov.

Novej Siri by sme sa mali dočkať už tento rok pri predstavení novej generácie iPhone. Ten by mal prísť na jeseň tohto roka a mal by priniesť výraznejšie novinky vo viacerých oblastiach. Viac sa o tom môžete dočítať v tomto článku

Zdroj: thenextweb.com


Zdroj titulnej foto: cnet.com
Zdroj: macrumors.com

Marián Novikmec

Marián Novikmec

Mám rád technológie, autá, cestovanie a všetky také tie basic neresti života ktoré každý rádoby-influencer majúci viac ako 500 followerov na Instagrame. Stovky storíčiek ale nepridávam, zatiaľ.
Vranov nad Topľou