Displej, na ktorom uvidíte ostro aj bez okuliarov, či šošoviek

Displej, na ktorom uvidíte ostro aj bez okuliarov, či šošoviek

Niektorí z nás sú bohužiaľ odkázaní na okuliare. Poznajú ten nepríjemný pocit, keď vojdu v zime do obchodu a nevidia na cenovku. Nie, že by nechceli vidieť tie prehnané ceny v obchodoch, ale okuliare majú zahmlené. Tí, čo nosia kontaktné šošovky majú v tomto výhodu, avšak pchať si niečo do oka každé ráno tiež nie je žiadna výhra. A už vôbec nie lúštiť malé písmenká na iPhone.

Možno však ľudí, ktorí trpia problémami so zrakom čakajú zlaté časy. Na Kalifornskej univerzite v Berkeley pracujú na displeji, ktorý bude sám o sebe fungovať ako šošovka - uvidíte na neho perfektne, aj váš zrak cenu za ten najlepší nevyhral.

1ZOOM.Me

Už by ste nikdy viac nepotrebovali okuliare pri práci na počítači, pozeraní do mobilu alebo sledovaní televízie.

Zatiaľ ide len o špekulácie, ale ak sa Applu podarí vyšperkovať túto technológiu, tak sa už nikdy nebudeme trápiť pri písaní správ na Messengeri.

Táto technológia totiž pracuje podľa algoritmu, ktorý mení obraz na základe používateľových údajov z očného vyšetrenia. Avšak pravdepodobne nebude možné, aby sa na displej pozeralo viac ľudí zároveň. Ostro ho uvidí len jeden človek, keďže displej bude nastavený pre jeho potreby.

maxpixel.freegreatpicture.com

Profesor z MIT Media Lab však poznamenal, že ak by dokázali vyvinúť zariadenie s dostatočne vysokým rozlíšením, ostrý obraz by mohlo vidieť pokojne aj viac ľudí.


Zdroj titulnej foto: [goodfon.com](https://www.goodfon.com/download/kniga-stranicy-ochki-iphone-4/2048x1362/) **Zdroj: [appleworld.today](https://www.appleworld.today/blog/2017/7/27/future-apple-devices-could-theoretically-sport-vision-correcting-displays)**