Apple potichu vydal iTunes s App Store

Apple potichu vydal iTunes s App Store

iTunes v najnovšej aktualizácii prišiel o možnosť sťahovať a inštalovať aplikácie pre iPhone a iPad z App Store. Apple sa vyjadril, že iTunes sa odteraz bude sústreďovať čisto na hudbu, filmy, TV šou, podcasty a audioknihy.

Najnovšia verzia iTunes 12.7 taktiež priniesla podporu pre iOS 11, iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X. Pokiaľ ti chýba App Store zo starších verzií, máme pre teba dobrú správu - Apple potichu vydal iTunes vo verzii 12.6.3, ktorá obsahuje App Store pre iOS.


Zdroj: cultofmac.com


Oficiálne vyjadrenie Apple ohľadom tejto "aktualizácie" sa týkalo toho, že niektorí obchodní partneri stále potrebujú iTunes na inštalovanie aplikácií. Stiahnutie tejto špeciálnej verzie je umožnené prakticky komukoľvek, stačí použiť niektorý z nasledujúcich linkov, podľa platformy:

Inštalácia prebieha klasicky, netreba odinštalovať verziu 12.7, proces je automatický. Táto "špeciálna" verzia ťa nebude informovať o možnosti upgradu.

Problematickejší je další krok, bude treba aktualizovať iTunes knižnicu. Postup je jednoduchý - po spustení iTunes treba podržať klávesu Option vybrať možnosť "Create Library..." (Vytvoriť knižnicu) a dať jej meno iné ako mala pôvodná knižnica. Potom stačí pridať tvoje albumy do knižnice cez "Add to Library..." (Pridať do knižnice), ktorá sa nachádza v hornom menu pod položkou "File" (Súbor).

Táto verzia iTunes plne podporuje iOS 11 a najnovšie iPhony, tak ako 12.7. Nevie sa, dokedy ju bude Apple ponúkať, preto ak potrebuješ App Store v iTunes, tak sťahuj čo najrýchlejšie.

Osobne by som sa potešil riešeniu od Apple, ktoré by slúžilo na prácu s iOS zariadeniami, teda oddeliť multimédia (iTunes) od dát a služieb ako inštalácia aplikácií, záloha a obnova iOS zariadenia a aktualizácia operačného systému.

Aký je tvoj názor? Vyjadri sa v diskusii.

Zdroj titulnej foto: ytimg.com
Zdroj: macrumors.com