Apple pomôže pri obnovení Notre Dame, vyjadril sa Tim Cook

Apple pomôže pri obnovení Notre Dame, vyjadril sa Tim Cook

V posledných dňoch svetom otriasla správa o požiari slávnej katedrály Notre Dame v Paríži. Napriek tomu, že sa podarilo zachrániť 2 predné veže a aj väčšinu artefaktov, tak odborníkov znepokojujú praskliny v stenách. Našťastie sa množstvo slánych ľudí rozhodlo pomôcť a finančne prispieť na reštauračné práce.

Svoju ruku k dielu priloží aj Apple. Informoval o tom CEO kalifornského giganta vo svojom tweete. Zatiaľ nie je jasné, koľko presne sa rozhodol venovať od firmy, ktorej výkonným riaditeľom je, no môžeme predpokladať, že to nie je práve najmenšia suma.

Pre pripomenutie uvedieme, že Notre Dame zachvátil požiar v pondelok. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa, no na katedrále prebiehali rekonštrukčné práce a v tomto štádiu sa predpokladá, že práve tie mohli byť zdrojom prvých plameňov.

Našťastie nikto neprišiel o život a pri boji o záchranu artefaktov (ktorý bol dá-sa-povedať úspešný) sa zranil iba jeden hasič. Na obnovu Notre Dame pritom bolo venovaných už niekoľko stoviek miliónov eur od bohatých rodín a spoločností. Podľa nášho názoru sa zo strany Applu jedná o šľachetné gesto.

Zdroj: Macrumors.com

--
Zdroj: macrumors.com

Zdroj titulnej foto: Vox