eco

Apple podpísal zmluvu na dodávku zelenej energie za 848 miliónov dolárov

· 1 min read
Apple podpísal zmluvu na dodávku zelenej energie za 848 miliónov dolárov

Spoločnosť First Solar buduje 280 megawatt solárnu farmu, z ktorej bude Apple oficiálne odoberať 130 megawattov počas nasledujúcich 25 rokov. Ďalších 150MW bude odoberať spoločnosť PG&E.

Po výpočtoch to vyzerá tak, že Apple bude nakupovať energiu za 8 až 14 centov za kilowatt hodinu. Podľa Fortune, Lisa Jackson odhalila na štvrtkovej Wall Street Journal Economics konferencii, že Apple získa celých 280 megawatt.

The Ghost Logo

“Niečo, čomu ľudia nerozumejú, sú posledné strany dohody, ktoré hovoria o prechode zo 130 na 280 megawatt.” - povedala v rozhovore. “Niekedy ku koncu 25 ročného obdobia, no nebudem hovoriť kedy, dostaneme zvyšok” dodala.

PG&E má v skutočnosti dohodu iba na 15 rokov, čo znamená, že v určitom čase bude Apple môcť odoberať zvyšnú časť energie. To by zdvojnásobilo množstvo elektriny, ktoré by Apple odoberal, pričom cena by ostala rovnaká.

The Ghost Logo

Solárna farma obsadí takmer 12 kilometrov štvorcových v kalifornskom Monterey County. V prípade, že dostane všetky potrebné povolenia, začiatok výstavby je naplánovaný v polovici roka 2015 a mal by skončiť do konca budúceho roka. 130 megawattov by mal byť dostatočný výkon pre chod všetkých aktivít, ktoré Apple v Kalifornii realizuje, vrátane nového objektu Apple Campus 2.