Apple podľa všetkého ukončil vývoj nástupcu iPhone SE s displejom bez rámčekov

Apple podľa všetkého ukončil vývoj nástupcu iPhone SE s displejom bez rámčekov

Apple podľa zdrojov mal v pláne budúci rok ponúknuť až 3 nové iPhony s OLED dislejom (rovnaká technológia, akou disponuje iPhone X). Každý z nich mal mať rozdielnu veľkosť tela a teda aj rozdielnu uhlopriečku displeja, pričom najmenší mal disponovať veľkosťou len 5,28 palca, teda by vzhľadom na absenciu akýchkoľvek rámčekov a prednej strane podobnej tej z iPhone X bol skutočne kompaktným telefónom. Stal by sa tak (ne)priamym nástupcom iPhone SE, ktorý si mnoho používateľov obľúbilo práve kvôli malým rozmerom ktoré sú vhodné pre ovládanie jednou rukou.

Podľa najnovších informácii ale Apple ukončil vývoj tohto telefónu. S odvolaním na výrobcov súčiastiek portál the Bell uviedol vo svojej správe, že objednávka displejov s touto veľkosťou bola zrušená. Pritom si pôvodne Apple u svojho jediného dodávateľa OLED displejov, spoločnosti Samsung Display, ešte prednedávnom objednal 3 veľkostné varianty: 5,28, 5,85 a 6,46 palcov. Nové ale majú byť objednávky firme Japan Display, ktorá by mala dodávať 6" zobrazovacie jednotky určené pre nový, väčší Plus variant.

zdroj: curved.de

Takáto obchodná stratégia ma byť odpoveďou na klesajúci dopyt po menších telefónoch a orientáciou trhu na tie väčšie. Pritom až do roku 2014 Apple vo svojej ponuke nemal telefóny s uhlopriečkou väčšou ako sú 4". V poslednej dobe ale napríklad aj Samsung predáva viac kusov Galaxy S8 Plus ako menšieho Galaxy S8 s 5,8" displejom, ktorého podiel klesá.

Aj keď sa tieto uhlopriečky zdajú byť prestrelené, je potrebné si uvedomiť, že v skutočnosti telefóny až tak veľké nie sú. Ich okraje sú skutočne minimálne a pomer displeja k prednej ploche zariadenia je väčší, ako kedykoľvek predtým. Navyše kvôli použitiu rozdielneho formátu displeja (18:9 vs 16:9) je reálna plocha v štvorcových jednotkách ktorú displej pokrýva menšia, ako by to bolo pri použití displeja s rovnakou uhlopriečkou a "štvorcovejším" pomerom strán.

zdroj: curved.de

Aj keď je jasné, že menšie telefóny stále majú svojich fanúšikov, tak je ich stále menej a menej. Applu sa teda pravdepodobne viac oplatí zjednodušiť produktovú radu a sústrediť sa na vývoj podstatných produktov ako "živiť" tento model. Ako sa ale vraví, nádej umiera posledná a veci sa ešte môžu zmeniť v prospech fanúšikov iPhonu s rozmermi legendárnej päťky.

zdroj: curved.de


**zdroj: theinvestor.co.kr
zdroj titulnej foto: curved.de