Apple počíta s rýchlou adaptáciou ApplePay. Verí že čoskoro nahradí skutočné peniaze

Apple počíta s rýchlou adaptáciou ApplePay. Verí že čoskoro nahradí skutočné peniaze

Adaptácia poskytovateľov platobných brán s ApplePay bola v posledných rokoch ťažká a nieje tomu inak aj dnes. Apple však počíta s tým, že čoraz viac ľudí sa spriatelí s bezkontaktnými platbami pomocou ApplePay.

Výskum tvorený firmou Creative Strategies ukázal, že vyše 60% všetkých užívateľov mobilných zariadení nieje tak úplne v zrovna priateľskom vzťahu s bezkontaktnými platbami. Zvyšných 40% úživateľov využíva bezkontaktné platby skoro na každodennej báze.

Zdroj: Shopify

Síce sa ApplePay rozšíril medzi zákazníkmi od roku 2015 skoro o dvojnásobok, tak stále Apple trápi fakt, že len tretina lokálnych obchodov v spojených štátoch podporuje transakcie pomocou ApplePay. Avšak spoločnosti ako napríkalad BestBuy a Whole Food, ktoré patria medzi vrchol obchodného reťazca v US, vylúčili spôsob platby ApplePay, pretože si myslia že tento spôsob platby pokiaľ sa neadaptoval doteraz, sa neadaptuje už vôbec.

Spoločnosť Apple sa zároveň k tejto situácii vyjadrila nasledovne:

Myslíme si, že ApplePay bude rovnako úspešné ako iTunes, ktoré sa adaptovalo hneď, ako sa vypustilo medzi ľudí v roku 2003. Dávame ľudom nejaký čas, tak približne dva až tri roky, lebo vieme, že adaptácia ktorá pracuje s citlivými údajmi je náročnejšia. Zároveň si však myslíme, že jednoduchšie a komfortnejšie prostredie pre platby ako ApplePay ponúkne málokto.

Zdroj: Engadget

ApplePay za svoje celkové pôsobenie spoločnosti zarobilo cez 30 miliónov dolárov a spoločnosť verí, že jej ďalšia adaptácia bude omnoho jednoduchšia, nakoľko ľudia začínajú čoraz viac prechádzať na virtuálne peniaze. Zároveň spoločnosť povedala, že je jedno, za ako dlho to bude, podstata je, že ľudia raz musia akceptovať, že toto je jedno z najrýchlejších a najbezpečnejších spôsobov platieb, aké momentálna doba ponúka.


**Zdroj: MacRumors**

Zdroj titulnej fotky: AsianEntrepreneur