tv

Apple plánuje začať vysielať televízne programy ABC, CBS, Fox a ďalšie

· 2 min read
Apple plánuje začať vysielať televízne programy ABC, CBS, Fox a ďalšie

Apple momentálne rokuje s vysielacími stanicami, vrátane CBS, 21st Century Fox alebo Walt Disney. Podľa The Wall Street Journal plánuje spustiť vysielanie obsahu na báze odoberania už túto jeseň. Správy z blízkych zdrojov hovoria, že pôjde okolo 25 kanálov v cene od 30 do 40 dolárov na mesiac, a bude dostupná na iPad, iPhone a Apple TV. Služba by mala byť predstavená na každoročnej Apple Wordwide Developers Conference v júni pred štartom v septembri v USA.

The Ghost Logo

Webová Apple TV služba by mala obsahovať balíček dlhodobo známych staníc ako ABC, CBS, ESPN alebo FX, ale nebude obsahovať menej známe kanály, ktoré bývajú zvyčajne zahrnuté v káblovej ponuke. Správa dodáva, že obsah NBC Universal môže chýbať kvôli vzťahom Apple s materskou spoločnosťou Comcast. Obe strany boli údajne v rokovaní, ako minulý rok, tak aj poslednú dobu, aj keď si Apple myslí, že Comcast sa až príliš zameral na vlastné X1 set-top-box pre webové vysielanie.

Apple tvrdí, že pracuje na službe predplateného televízneho obsahu v podstate už od roku 2009, keď bolo oznámené, že CBS a Walt Disney budú participovať na webovej prevádzke. Podobná správa vyšla na povrch aj začiatkom roku 2012, tvrdila, že Apple bude presadzovať svoju televíznu službu tak, aby stihli vianočné sviatky. Od vtedy trvalo ďalšie takmer 3 roky na zhmotnenie týchto plánov.

Minulý mesiac sa začalo opäť špekulovať o TV službe od Apple, keď Re / code vyhlásil, že Apple rokuje s vysielacími stanicami, ktoré ponúkajú nejaký webový televízny obsah. To je spôsob, ako by Apple mohol takúto službu vlastných televíznych balíčkov streamovať cez svoje zariadenia iOS, ktoré by poskytovali prístup ku kanálom všetkých zazmluvnených staníc. Nedávne oznámenie o rokovaní s HBO tiež podporuje tvrdenia, že Apple má záujem o streamovanie televízneho obsahu.

Zdroj: Macrumors.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #05
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast  #01
· 8 min read
Premeň svoju TV na obrovský tablet
· 2 min read
Apple TV 4K je tu!
· 2 min read