Apple plánuje prejsť na OLED displej v roku 2017

· 2 min read
Apple plánuje prejsť na OLED displej v roku 2017

Zatiaľ čo väčšina ľudí upiera zrak na nový iPhone 7, ktorý má byť predstavený na jeseň, zameriame sa trošku na prichádzajúci rok 2017. Zopár z nás určite začalo uvažovať o tom, čo nové nám Apple prinesie s novou generáciou iPhonu budúci rok. Podľa správy agentúry Bloomberg sa už dodávatelia súčiastok začali pripravovať na masovú výrobu OLED displejov pre nasledujúce generácie vlajkových lodí výrobcov.

Správa hovorí o tom, že Applied Materials Inc. zaznamenala štvornásobný nárast objednávok na nasledujúci rok. Applied Materials je priamo zodpovedná za výrobu súčiastok, ktoré výrobcovia používajú na výrobu displejov. Nedávno firma prehlásila, že uskutočnila objednávky za 700 miliónov $ v druhom štvrťroku, čo sa približne rovná sume, ktorá zodpovedá za objednávky za jeden celý rok.

Zdroj: 9to5mac.com

Aby sa zabránilo zbytočným a mylným zvestiam o tom, že OLED displeje sa budú aplikovať do novej generácie iPhonov 7 už tento rok, spoločnosť Applied Materials poznamenala, že výroba, dodanie a inštalácia týchto súčiastok zaberie približne tri štvrtiny roka.

Nárast objednávok sme si mohli všimnúť nielen pri značke Apple, ale takisto aj u ostatných poskytovateľov displejov ako Sharp, LG Display a Samsung. Bloomberg nám taktiež prezrádza, že tieto firmy, ako aj Apple, už začali pracovať na vylepšovaní svojich súčiastok pre nasledujúce generácie displejov. Firma Apple by mala údajne vylepšovať displeje jednoduchšie, keďže plánuje ich masovú výrobu na budúci rok.

Zdroj: owlreporter.com

Zatiaľ nevieme s presnosťou povedať, či si Apple zvolí nový displej pre oba modely iPhonu, teda pre 4,7" verziu a 5,5" verziu. Minulý mesiac firma Apple uzavrela so Samsungom dohodu o dodávaní 5,5" OLED displejov, pričom o 4,7" verzii nebolo ani zmienky.

Zdroj: slashgear.com

Čo sa týka dizajnu, Apple chce prejsť ku sklenenému dizajnu s kovovými hranami, ktorý by pripomínal legendárny iPhone 4. Hoci sú všetky tieto vízie a návrhy zaujímavé, nemôžeme tvrdiť nič s istotou, keďže sa tento projekt má zrealizovať až budúci rok. Nezostáva nám nič iné ako počkať na oficiálne výpovede od Apple.


Zdroj titulnej foto: [youtube.com](https://i.ytimg.com/vi/D9q6MMveQAA/maxresdefault.jpg) **Zdroj: [9to5mac.com](http://9to5mac.com/2016/05/23/oled-iphone-8-2017-suppliers/)**