Apple predstaví tenší MacBook Pro ešte tento rok! Čo nám ponúkne?

· 1 min read
Apple predstaví tenší MacBook Pro ešte tento rok! Čo nám ponúkne?

Známy analytik Ming-Chi Kuo prišiel s novou správou, ktorá poteší všetkých fanúšikov MacBookov. Tvrdí, že Apple plánuje predstaviť nový MacBook Pro ešte tento rok.

Správa analytika sa obhajuje tým, že najideálnejšie obdobie pre aktualizáciu MacBookov Pro by mal byť práve štvrtý štvrťrok roku 2016. Predpokladá, že prídu v 13- a 15-palcových variantoch a môžeme sa tešiť na poriadne veľa zmien.

Nový MacBook Pro by mal byť tenší a ľahší oproti aktuálnemu modelu. Nad fyzickou klávesnicou by sa mal nachádzať dotykový OLED panel, ktorý nahradí fyzické funkčné tlačidlá. Spoločnosť by do obnovených MacBookov Pro mala ďalej zaradiť aj podporu USB-C a technológiu Thunderbolt 3.

zdroj: actualapple.com

Okrem 13- a 15-palcových modelov MacBookov Pro sa môžeme zrejme tešiť aj na celkom nový 13-palcový MacBook podobný 12-palcovému modelu, ktorý spoločnosť predstavila len nedávno a pýši sa vylepšeným výkonom. Kuo tvrdí, že Apple sa postupne snaží urobiť z MacBookov Air najdostupnejšie notebooky, z MacBookov sa stane stredná trieda a MacBooky Pro zostanú ako high-end varianty.

Rozhodne sa ale máme na čo tešiť. Ming-Chi Kuo je uznávaný analytik, ktorý sa už veľakrát presne trafil do plánov Apple, preto je veľká pravdepodobnosť, že sa nových MacBookov Pro skutočne dočkáme ešte tento rok.


Zdroj titulnej foto: apple.com

Zdroj: 9to5mac.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #05
· 8 min read
Podcast #03 + Týždňový newsfilter
· 8 min read