Apple plánuje predstaviť nový iPod Touch za skvelú cenu, takto by mohol vyzerať

Apple plánuje predstaviť nový iPod Touch za skvelú cenu, takto by mohol vyzerať

iPod Touch predstavoval stále akýsi vstup do ekosystému iOS. Prvé iPhony totižto stáli omnoho viac ako všetky ostatné telefóny a ak niekto chcel okúsiť chuť jabĺčného mobilného systému, častokrát si vybral ako svoje prvé zariadenie iPod Touch, ktorý bol aktualizovaný každý rok spolu s iPhonom. V začiatkoch tak mal veľmi podobné parametre ako iPhone a jediným výrazným rozdielom medzi nimi bola absencia SIM kariet a teda aj mobilných sietí v prípade iPodu. Časy sa ale menia a Apple počas posledných rokov zabil celú produktovú líniu iPodov. iPod Touch 6. generácie tak ostal posledným predávaným iPodom v celom portfóliu spoločnosti z Curpertina. A hoci nebol aktualizovaný od roku 2015 a jeho hardvér je dnes zastaraný, tak by sa to mohlo čoskoro zmeniť.

zdroj: Game Editor

Vývojár menom Steve Troughton-Smith objavil v iOS 12.2 Beta zmienky nie len o nových iPadoch, ale aj o iPode Touch. Zaujímavé je, že sa v kóde nenachádza zmienka o Face ID ani Touch ID. Pokiaľ sa nejedná o chybu zo strany Applu, ktorá bude opravená v ďalšej bete, tak to vyzerá, že Apple v snahe urobiť iPod Touch 7. generácie skutočne dostupným zariadením vynechá obe tieto technológie. Znamenalo by to, že by sme sa pozerali na ozaj dostupné zariadenie, ktoré by sa mohlo predávať za naozaj atraktívnu cenu.

zdroj: Twitter/Steve Troughton-Smith

Ako ale potom budeme nový iPod Touch odomykať? Okrem starého známeho hesla do uváhy prichádza aj možnosť, že Apple síce neimplementuje Face ID, ale zahrnie obyčajné odomykanie tvárou tak, ako to je v prípade mnohých Android telefónov. Použitá by bola iba predná kamera a jednalo by sa tak o čisto softvérovú záležitosť, ktorá by nijak neovplyvnila výrobnú cenu zariadenia. Táto metódia nie je až tak bezpečná, ale ak vezmeme do úvahy, že nikto by svojim iPodom neplánoval platiť s Apple Pay (táto možnosť by takmer s určitosťou chýbala) a pri platených aplikáciách by sme zadávali heslo, tak by to bezpečnosť nemuselo skutočne nijako ovplyvniť.

To celé by malo priaznivý vplyv na dizaj zariadenia, keďže by nebolo potrebné spraviť miesto pre výrez v displeji, alebo tzv. notch. Ten sa neteší veľkej obľube na nových iPhonoch, no jeho prítomnosť je nutná práve kvôli Face ID. Nového iPodu Touch by sme sa podľa zdrojov mali dočkať už čoskoro, pravodepodobná je Keynote na jar tohto roku, kedy by Apple ukázal aj ďalšie nové produkty.

iPod Touch by mohlo bez výrezu vyzerať ozaj famózne, pozrite sa na rendery nižšie a posúdťe sami:

zdroj: ZONEofTECH
zdroj: ZONEofTECH
zdroj: ZONEofTECH
zdroj: ZONEofTECH
zdroj: ZONEofTECH


Zdroj titulnej foto: ZONEofTECH
Zdroj: ZONEofTECH