Apple plánuje nasadiť do iPhonu skutočné bezdrôtové nabíjanie

Apple plánuje nasadiť do iPhonu skutočné bezdrôtové nabíjanie

Apple podľa serveru Bloomberg vyvíja bezdrôtové nabíjanie pre iPhone. Dočkať by sme sa ho mohli v roku 2017. Prvý iPhone, ktorý by ním mal disponovať, by tak teoreticky mal byť iPhone 7s. Existuje však možnosť, že sa ho dočkáme dokonca už v iPhone 7.

Bezdrôtové nabíjanie, ktoré vidíme v aktuálnych smartfónoch, je nepohodlné a nepraktické. Musíte ho zapojiť do zásuvky a telefón položiť na malú podložku. Počas celého procesu naviac nemôžete s telefónom hýbať a prakticky ho ani používať. Ak vám napríklad niekto volá a vy to zdvihnete, tak sa nabíjanie automaticky preruší.

Rovnaký názor má aj marketingový riaditeľ Phil Schiller, ktorý svoje sklamanie nad aktuálnou technológiou vyjadril už v roku 2012. To však nevylučuje, že firma Apple by na bezdrôtovom nabíjaní pracovala, práve naopak. Apple má o bezdrôtové nabíjanie záujem už od prvého iPhonu a disponuje množstvom patentov, ktoré sa týkajú nielen bezdrôtového nabíjania, ale aj magnetickej rezonancie. Tá by mala umožniť nabíjať iPhone a iPad na vzdialenosť pár metrov.

Používateľ by tak mohol podložku umiestniť na stôl, a pritom mať iPhone na posteli. Naviac od doby, čo sa špekuluje, že iPhone 7 neprinesie jack pre slúchadlá, táto technológia dáva ešte väčší zmysel. Aj by ste totiž chceli pripojiť svoje aktuálne slúchadlá, museli by ste použiť adaptér do Lightning konektora, čo by znemožnilo zariadenie nabíjať a pritom počúvať hudbu. Ak by však firma Apple ponúkla bezdrôtové nabíjanie, tak by to nemal byť problém.

Apple sa aktuálne snaží vyriešiť problém so znížením rýchlosti nabíjania vzhľadom na väčšiu vzdialenosť medzi podložkou a telefónom. Ak sa to podarí do leta, tejto vychytávky sa dočkáme už v iPhone 7, ktorý by mal byť predstavený na jeseň tohto roka. V opačnom prípade pripadá do úvahy iPhone 7s, ktorý bude predstavený v roku 2017.