Apple Pay v Česku sa dočkáme už 19 februára

Apple Pay v Česku sa dočkáme už 19 februára

Už nejakú dobu sa povráva, že Apple Pay by čoskoro malo byť spustené aj v Česku. A aj napriek tomu, že je ešte na všetky informácie okolo tejto skutočnosti uvalené embargo, tak sa denníku iDnes podarilo zistiť, že sa tak stane už čoskoro.

Nepriamo pritom túto skutočnosť potvrdilo na svojom instagramovom profile aj Twisto, čo je nebanková služba ktorá sa medzi čechmi teší narastajúcej obľube. Náš čitateľ nám zaslal screenshot z Instastories, kde príchod Apple Pay komentovali so slovami "Již v uterý". Znamená to, že naši bratia, češi, sa dočkajú podpory Apple Pay už 19. februára.

Zdroj: Twisto

Okrem Twista by sa mali pridať k tým, ktorí podporujú Apple Pay aj ďalšie banky, konkrétne Komerční banka, MONETY, Česká Spořitelna, Air Bank a mBank. ČSOB pritom uviedla, že Apple Pay svojim klientom prinesie až v poslednom štvrťroku tohto roka. To práve nepomáha reputácii tejto banky.

Ako je vidieť, tak Apple Pay je u našich susedov skutočne na spadnutie a je len otázkou času, kedy sa ho dočkáme aj na Slovensku. Pri troche šťastia by to mohlo byť ešte tento rok. V prípade akýchkoľvek noviniek vás budeme informovať.

Zdroj: shopify

Pre pripomenutie zopakujeme, že Apple Pay je platobná služba kedy je možné použiť telefón značky Apple, Mac, iPad či hodinky Apple Watch na zaplatenie pri termináloch alebo online. Svojou integráciou zjednodušuje život, pritom je bezpečná, čo zabezpečuje nie len osobitný čip na ktorom sú uložené dáta o platení, ale aj beiometircká autorizácia vo forme Touch ID alebo Face ID (v prípade iPhone X a novších). Jej príchod je to, po čom fanúšikovia značky Apple ako aj laická verejnosť túži odkedy bola predstavená v roku 2014.

zdroj: macworld


zdroj titulnej foto: Fortune