Apple Pay neohrozí našu platformu Venmo, tvrdí CEO PayPalu

Apple Pay neohrozí našu platformu Venmo, tvrdí CEO PayPalu

iOS 11 je tu už čoskoro a Apple doň rozšíril podporu Apple Pay. Po novom budeš môcť posielať peniaze cez aplikáciu iMessage svojej rodine či priateľom systémom person-to-person, taktiež označovaným aj ako peer-to-peer. Je to rýchle, pohodlné a jednoduché.

Samozrejme, tento krok Applu vyvolal obavy u mnohých poskytovateľov podobných služieb, medzi ktoré patrí aj Venmo - finančná platforma na posielanie peňazí, ktorú vlastní PayPal. Dan Schulman, CEO PayPalu, v rozhovore s The Telegraph uviedol, že Apple Pay nie je hrozbou pre ich Venmo.


Zdroj: xpressbet.com


Person-to-person systém od Apple sa očakáva pravdepodobne s predstavením novej generácie iPhonu (8?) na túto jeseň. Je však dosť možné, že po predstavení bude ešte nejakú dobu trvať, kým sa služba reálne spustí. A vďaka partnerstvu s Visa bude v budúcnosti teoreticky možné použiť podporované zariadenia s iOS a Apple Watch na platbu na prakticky ľubovoľnom bezkontaktnom termináli. V Európe to funguje napr. vo Veľkej Británii.

CEO PayPalu sa vyjadril, že týmto novým systémom sa necíti ohrozený, hlavne preto že riešenie od Apple bude fungovať len na zariadeniach od Apple, zatiaľ čo Venmo funguje prakticky na každej platforme.

Podobné služby poskytuje aj Square, Facebook Messenger a Gmail payment service od Google. Najväčším konkurentom pre Apple Pay a jeho person-to-person platby bude pravdepodobne Facebook s jeho obrovskou základňou registrovaných používateľov používajúcich Messenger, ktorý sa nachádza na veľkom množstve dnešných smartfónov.

Zdroj titulnej foto: alluremedia.com.au
Zdroj: ibtimes.com