Apple Pay na Slovensko príde až v lete, podporovať ho budú 4 banky

Apple Pay na Slovensko príde až v lete, podporovať ho budú 4 banky

Dnešný deň je pre všetkých jabĺčnych fanúšikov z Českej republiky sviatkom, pretože sa dočkali podpory Apple Pay vo svojej krajine. O príchode tejto služby k našim susedom sme vás informovali už pred pár dňami, teda ešte skôr, ako bola oficiálne oznámená jej podpora. Ako je to ale so Slovenskom?

Najnovšie správy, ktoré sa podarilo získať portálu živé naznačujú, že nie príliš ružovo. Zatiaľ, čo v nedávnej minulosti sa vravelo o tom, že by k nám podpora Apple Pay mohla prísť už v marci, teda len pár týždňov po tom, čo sa jej dočkali obyvatelia Česka, tak najnovšie správy už tak veselé nie sú.

Podľa zdrojov portálu živé je Apple v kontakte so slovenskými bankami a spustenie svojej platobnej služby intenivne rieši, no kvôli legislatívnym problémom je nevyhnutné odložiť jej príchod až na letné mesiace. Kvôli problémom je nutné čakať až do júna tohto roka.

zdroj: Apple Support

Samozrejme, presný dátum Apple bankám oznámi, rovnako ako v prípade Českej republiky, až pár týždňov pred spustením a až do "osudného dňa" bude platiť prísny zákaz zverejňovať akékoľvek informácie o Apple Pay.

V prvej vlne by Apple Pay mali podporovať tieto banky: Poštová banka, mBank, J&T Banka a 365.bank. Podpory zo strany ďalších bánk sa dočkáme až neskôr, ako to je už zvykom. Ak ste teda dúfali, že Apple Pay získate už za pár dní a nebudete tak musieť zahánať intenzívny pocit menejcennosti, keď sa stretnete na pive so svojimi českými priateľmi, tak vás musíme sklamať. Ostáva nám tak len čakať.

zdroj: iMore

zdroj: zive.sk

zdroj titulnej foto: BBVA.com