Apple oznámil rekordné výsledky za posledný štvrťrok. Predal viac iPhonov, než kedykoľvek predtým

· 2 min read
Apple oznámil rekordné výsledky za posledný štvrťrok. Predal viac iPhonov, než kedykoľvek predtým

Dlho očakávaná konferencia s investormi Apple prebehla včera, 31.1.2017. Náplňou konferencie bolo rozobrať finančné výsledky spoločnosti za posledný štvrťrok, ale aj za celý rok 2016. Tie obrovské čísla prekvapili aj samotného Tima Cooka.

V období od začiatku októbra do konca decembra spoločnosť Apple dosiahla tržby vo výške 78,4 miliárd dolárov. Z toho čistý zisk spoločnosti je 17,89 miliárd. Len pre porovnanie, v tom istom období minulého roku boli tržby Apple 75,9 miliárd dolárov a čistý zisk 18,4 miliárd.

Zdroj: macrumors.com

I keď čistý zisk oproti minulému roku klesol, všetky ostatné sumy a čísla sa stále šplhajú vyššie a vyššie. Apple predal neskutočných 78,3 miliónov iPhonov, zatiaľ čo minulý rok "iba" 74,8 milióna. Aj predaje Macov sa mierne zvýšili, z minulého roku 5,3 milióna kusov sa stalo 5,4 milióna. Zato predaje iPadov pomerne dosť klesli a to zo 16,1 milióna na 13,1 milióna kusov.

Zdroj: macrumors.com

Z tohto všetkého vyplýva, že vlajkové lode iPhone 7 a 7 Plus sú nakoniec veľmi úspešné, pretože sa predalo viac kusov iPhonov, než kedykoľvek predtým.

Oficiálnou správou z konferencie je tiež to, že iPhone 7 Plus je najpredávanejším "veľkým" iPhonom v histórii. Po iné roky boli pluskové iPhony kupované v oveľa menšom množstve, ako posledný z nich. iPhone 7 Plus takmer dohnal menší model, čo sa spoločnosti Apple veľmi páči. A popravde, čo za to môže? Okrem toho, že väčší model láka kvôli 3GB RAM, najväčším lákadlom je duálny fotoaparát.


Zdroj titulnej foto: phonearena.com
zdroj: macrumors.com