Apple otvára tajnú továreň v Taiwane. Vieme, na čom pracuje!

· 1 min read
Apple otvára tajnú továreň v Taiwane. Vieme, na čom pracuje!

Nedávno sme vás informovali o tom, že Apple pravdepodobne plánuje presedlať z LCD displejov na technológiu OLED od Samsungu. Podľa tejto informácie by mala firma Apple začať používať tieto obrazovky najskôr v roku 2018. To však ale neznamená, že sa na súčasné displeje vykašle. Momentálne sa plánuje zamerať na zdokonaľovanie svojich LCD.


Čítajte tiež: iPhony s krajším OLED displejom od Samsungu? Apple zrejme opustí LCD

Spoločnosť si otvorila novú, tajnú továreň na vývin displejov. Hovorí to tlačová agentúra Bloomberg. Podľa nej tu bude pracovať minimálne 50 inžinierov na zdokonaľovaní panelu pre budúce generácie iPhonov. Ich úlohou je vybudovať jasnejší a ľahší displej, ktorý bude energeticky výhodnejší ako súčasná technológia.

Predný panel iPhonu

Najnovšie správy dokonca naznačujú, že pôjde o micro-LED obrazovky. Teda LED obrazovky, ktoré by mali byť tenšie a energeticky účinnejšie oproti doterajšej technológii. Micro-LED displeje nevyžadujú podsvietenie, čo by znamenalo zoštíhlenie iPhonu a tiež zlepšenie životnosti batérie. Micro-LED obrazovky navyše ponúkajú vyššie rozlíšenie a krajšie farby.

Na druhej strane je dôležité podotknúť, že výdavky na výrobu týchto obrazoviek sú príliš vysoké, čo značne sťažuje ich výrobu. A práve na tomto sa pravdepodobne v novej továrni pracuje. Ak by dokázali znížiť náklady, mohli by sa stať micro-LED displeje vážnym konkurentom OLED displejov.

iPhone 6 s LCD displejom

zdroje: http://www.digitimes.com/
http://www.bloomberg.com/

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read