Firma Apple omylom odhalila limitovanú edíciu Apple Watch, poznáme ceny

Firma Apple omylom odhalila limitovanú edíciu Apple Watch, poznáme ceny

Firma Apple včera omylom predstavila limitovanú edíciu svojich smartwatch pri príležitosti osláv čínskeho nového roka. Ide o 2 exkluzívne modely z radu Apple Watch Sport, ktoré budú dostupné od ôsmeho februára 2016 do 22. dňa rovnakého mesiaca. Firma Apple tak spravila zaujímavý krok, pretože práve ona je tá, kto naozaj nezvykne vydávať špeciálne, resp. limitované edície svojich produktov. Nielenže tak teraz posilní predaje Apple Watch, ale navyše spôsobí, že sa tieto kúsky budú neskôr predávať napríklad eBayi za prehnané čiastky.

Hodinky by mali byť dostupné iba v piatich krajinách, a to v Číne, Hongkongu, Malajzii, Singapure a Taiwane. Tak trochu krkolomné bolo ich uvedenie do predaja. Najprv sme sa dozvedeli, že sa nejaké hodinky budú predávať, nevedeli sme však, ako vyzerajú, ani koľko budú stáť. Následne ich firma Apple stiahla zo svojej stránky. Necelú hodinu na to ich však znova zaradila do ponuky. Tentokrát sme sa dočkali aj obrázkov a odhalenia cien. Tie sa pohybujú medzi 518 a 598 dolárov v Singapure. Cena sa môže v jednotlivých krajinách mierne líšiť.

U nás síce hodinky dostupné nebudú, aj napriek tomu ale máme širokú ponuku. Vo verzii Sport ide o strieborné modely s gumeným remienkom v rôznych farbách, ako aj tmavý, rose gold a zlatý model. Posledné dva pritom pribudli iba túto jeseň pri predstavení iPhonu 6s.