Video: Firma Apple nám dovolila nazrieť do najtajnejšej budovy a omylom odhalila nový MacBook

· 3 min read
Video: Firma Apple nám dovolila nazrieť do najtajnejšej budovy a omylom odhalila nový MacBook

Včera sa stalo niečo, čo sa nestalo už veľmi dlho. Moderátor Charlie Rose dostal možnosť porozprávať sa s Timom Cookom a nahliadnuť do najstráženejšieho miesta spoločnosti Apple, do dizajnérskeho štúdia. Z tohto miesta doteraz na verejnosť unikla iba jedna jediná fotografia. Teraz sa to však zmenilo.

Charlie Rose dostal možnosť porozprávať sa s Timom Cookom a Jonym Ivom. Práve oni odpovedali na rôzne otázky a ukázali moderátorovi rôzne miesta a prototypy. Vidieť sme mohli napríklad 10 rôznych veľkostí iPhonu 6, z ktorých potom Jony a jeho tím vybrali dve, ktoré najlepšie sedia v ruke.

Moderátor si tiež nájde čas na to, aby zistil, či sa nevytratil Stevov duch zo spoločnosti. Tim odpovedal jednoducho: “Toto je stále Stevova spoločnosť. Takto sa zrodila a takto funguje dodnes. Nikdy som na svete nestretol nikoho, kto by bol ako on. Mal neuveriteľnú schopnosť "vidieť za roh". Tiež mal neoblomnú túžbu po dokonalosti.”

Tim sa tiež vyjadril k odhaleniu svojej orientácie. Vraj mu chodili každý deň e-maily od ľudí, ktorí sú orientovaní na rovnaké pohlavie a chcú spáchať samovraždu. Chcel ukázať svetu, že ak to nezabrzdilo jeho, tak to nemusí zabrzdiť ani nikoho iného. Úspech podľa neho nezáleží na tom, či je človek homosexuál, alebo nie, s čím sa nedá nesúhlasiť.

Firma Apple si je tiež vedomá konkurencie svojich vlastných produktov. Phill Schiller uvádza, že každý musí bojovať o svoje miesto. "iPhone musí byť taký skvelý, že neviete, na čo vám bude iPad. iPad musí byť taký skvelý, že neviete, na čo vám bude notebook. Notebook musí byť taký skvelý, že neviete, na čo vám bude desktop. Úlohou každého je konkurovať ostatným.”

Celé video je zaujímavé a dozviete sa v ňom veľa nových vecí, okrem iného uvidíte aj miestnosť, kde sa navrhuje vzhľad predajní Apple, v ktorých sa každý deň schádza tím ľudí, ktorí predkladajú svoje nápady a tie najlepšie sú použité celosvetovo, a miestnosť, kde sa testujú fotoaparáty za rôznych svetelných podmienok. Mimochodom: vedeli ste, že fotoaparát v iPhone sa skladá z 200 rôznych častí?

Celé video si môžete pozrieť priamo na tejto stránke.

Tí pozornejší si tiež všimli, že počas stretnutia s Brucom Sewellom je v pozadí vidieť nový MacBook. Ten sa nepodobá na žiadny dosiaľ predstavený MacBook. Jeho telo sa síce podobá na nový 12" MacBook, má však príliš malé rámčeky okolo displeja a je väčší. Môže tak ísť o pripravovaný nový variant MacBooku Air 15" alebo dokonca nový 17" MacBook Pro Retina.

Bohužiaľ, pozadie je príliš rozostrené na to, aby sme mohli vidieť detaily. Ako však povedal Tim: “Jednou z najlepších vecí na Apple je, že sme snáď väčší tajnostkári než CIA.”

Všetko sa však pravdepodobne dozvieme už túto jar na WWDC, keď by mal Apple nové MacBooky predstaviť. My sa, samozrejme, budeme snažiť ťa o všetkom informovať.

Páčil sa ti tento článok? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read