Apple ohlásil termín WWDC

Apple ohlásil termín WWDC

Spoločnosť Apple oznámila, že jej 30. ročník konferencie Worldwide Developers Conference sa začne v pondelok 3. júna až do piatku 7. júna, pričom konferencia sa bude konať v McEnery Convention centre v San Jose v Kalifornii.

Vývojári sa môžu zaregistrovať, od dnešného dňa. Tak ako to bolo v minulosti, účastníci WWDC budú vybraní pomocou lotériového systému a to práve pre veľký záujem a popularitu konferencie.

Apple dal cenu za vsupenku $ 1,599, a len vývojári, ktorí budú vybraní v lotérii si budú môcť zakúpiť vstupenku.

"WWDC je najväčšou udalosťou spoločnosti Apple počas roka. Navštevujú ho tisíce najkreatívnejších a najoddanejších vývojárov z celého sveta spolu s viac ako tisíc inžiniermi spoločnosti Apple, aby sa dozvedeli o našich najnovších platformových inováciách a aby sa mohli stať súčasťou komunity,"

Povedal Phil Schiller. Senior viceprezident spoločnosti Apple pre celosvetový marketing.

"Naši vývojári sú neuveriteľne vášniví pri vytváraní ďalšej generácie zážitkov pre celý svet prostredníctvom aplikácií. Nemôžeme sa dočkať, kým sa s nimi stretneme a budeme zdieľať, čo bude ďalej."

Vývojári, ktorí sú vybraní prostredníctvom lotérie WWDC, budú upozornení v priebehu marca.

Udalosť spoločnosti Apple WWDC sa používa na predstavenie nového softvéru, na uvedenie nových hardvérových produktov a tiež prepája spoločnosť Apple s vývojármi z celého sveta. V tomto roku očakávame, že Apple predstaví iOS 13, MacOS 10.15, tvOS 13 a watchOS 6.

Credit: mangoss.net

Kľúčová udalosť sa bude konať 3. júna, kedy budeme prvý krát vidieť nové operačné systémy a ich vychytávky. Ešte nie je jasné, či spoločnosť predstaví aj nové zariadenia, ale hovorí sa o pripravovanom špičkovom modulárnom Mac Pro od spoločnosti Apple.

Credit: Pasca, Eggert

Spoločnosť Apple od roku 2017 organizuje svoju konferenciu Worldwide Developers Conference v San Jose a podujatie sa koná vždy v rovnakom čase v júni.

Konferenciu bude možné sledovať na webovej stránke Apple, alebo cez aplikáciu pre vybrané zariadenia spoločnosti Apple (iPhone, iPad a Apple TV).

Zdroj: Apple.com

Zdroj titulnej foto: Apple.com