Apple oficiálne zverejnil predaje iPhonov či iPadov

· 1 min read
Apple oficiálne zverejnil predaje iPhonov či iPadov

Apple dnes v oficiálnej správe oznámil predaje svojich zariadení za posledné tri mesiace, a to konkrétne za druhý kvartál roka 2015,ktorý končí práve dnes.
Spoločnosť sa môže pochváliť veľmi priaznivými výsledkami, ktorým najviac pomáha predaj iPhonov. 

Apple uvádza tržby na úrovni 58 mld. dolárov. 31% všetkých ziskov je z USA a zvyšok z medzinárodných predajov (mimo USA). Za rovnaké obdobie v minulom roku zaznamenali tržby vo výške 45,6 mld. USD. Najviac predaju pomohli iPhony, Macy a predaj v rámci obchodu AppStore. Za posledný štvrťrok sa spoločnosti podarilo predať viac než 61 miliónov iPhonov, vo výsledkoch však nie je presne rozlíšené, ktoré konkrétne generácie to sú. iPhony sú však jednoznačne lídrom v predajnosti produktov od Apple.

The Ghost Logo

iPady však zrejme svoje najlepšie obdobie už prekonali. Za posledné mesiace sa ich podarilo predať „len” 12,6 miliónov. Pred pol rokom to bolo až 21 miliónov. Apple však zrejme predpokladá, že pri najbližšej konferencii a teda pri predstavení nového iPadu by mohli predaje značne vzrásť, keďže sa hovorí o rôznych zaujímavých technológiách, ktoré by do nových iDevice mohli prísť.

Kalifornský technický gigant je teda určite až nadmieru spokojný s aktuálnymi predajmi, v ktorých ešte nemá takisto rekordné predaje Apple Watch. Apple predpokladá, že predá viac než 15 miliónov Apple Watch. Tieto informácie o predaji smart hodiniek by mal poskytnúť na konci nasledujúceho kvartálu.

The Ghost Logo

V prípade detailnejších informácií navštívte stránku.