Apple odkúpilo spoločnosť zameranú na rozpoznávanie hlasu. Bude Siri ešte dokonalejšia?

S príchodom iOS 9 priniesol Apple niekoľko vylepšení aj hlasovej asistentke Siri. Spoločnosti to však zjavne ani zďaleka nestačí, pretože pred pár dňami odkúpila rozbiehajúcu sa britskú spoločnosť VocalIQ, ktorá sa venuje prirodzenému rozpoznaniu reči pomocou umelej inteligencie.

Spoločnosť sa zameriava špeciálne na vývoj technológií použitých pre rozpoznanie reči v autách. Technológia dokáže veľmi šikovne prevádzať prirodzenú reč do textovej podoby a tiež naopak tak, aby sa čo najviac ponášala na hlas živého človeka. Ich hlavným cieľom je, aby vodič nemusel odvádzať svoju pozornosť od šoférovania ovládaním rôznych zariadení, ale dokázal to robiť všetko bezpečne len diktovaním pokynov.

Bude Siri použítá aj v pripravovanom aute od Apple?

Spoločnosť VocalIQ má tiež k dispozícií technológiu, ktorá je postavená na systéme neurónovej siete a dokáže sa sama učiť. Komunikáciu s užívateľom sa snaží pochopiť aj nad rámec naprogramovaných odoziev. Ak by niečo také dokázala Siri, zas by ju to posunulo o niečo vyššie oproti jej najväčším konkurentom – Google Now a Cortana.

Nie je presne jasné, za koľko bol VocalIQ odkúpený. Pre noviny Times sa Apple k nákupu vyjadril tak, ako sa vyjadruje zakaždým na otázky novinárov po odkúpení niektorej spoločnosti: „Apple z času na čas odkúpi menšie technologické spoločnosti a všeobecne neupresňujeme naše plány alebo zámery."

Okrem použitia technológie spoločnosti VocalIQ v hlasovej asistentke Siri sa predpokladá, že bude súčasťou aj automobilu, ktorý Apple pripravuje. Zostáva nám len čakať, čo z tej spolupráce vzíde.

zdroj: http://www.pocket-lint.com/

Dávid Baránek

Dávid Baránek

Zaujímam sa o Apple a všeobecne o svet technológií. Okrem pravidelného prispievania do ThinkApple píšem poviedky a venujem sa športu.
Zvolen