Firma Apple odhalila priemernú životnosť svojich zariadení!

· 1 min read
Firma Apple odhalila priemernú životnosť svojich zariadení!

Určite ste pri kúpe jedného z Apple produktov brali do úvahy aj životnosť zariadení. Nikto si nechce kupovať vytúžený mobil, počítač či tablet, ktorý sa po kratšom čase pokazí. Všeobecne je známe, že zariadenia od americkej firmy Apple sú viac-menej veľmi spoľahlivé, málo sa kazia a čo-to vydržia. Tento raz však kalifornská spoločnosť prichádza so zaujímavými informáciami týkajúcich sa jej environmentálnych záväzkov.
en.wikipedia.org
V odpovedi na otázku posudzovania životného cyklu sme dostali vcelku zaujímavé odpovede. Apple uvádza, že po rokoch štúdia predpokladá zastavenie OSX alebo tvOS zariadení (Mac, MacBook, AppleTV) za zhruba štyri roky, zatiaľ čo iOS alebo watchOS zariadenia (iPhone, iPad, Apple Watch) môžu zlyhať už za tri roky. Samozrejme, existujú ľudia, ktorí by na to vedeli povedať svoje, pretože stále majú a používajú funkčný Apple II alebo Newton MessagePad. Takisto neexistuje žiaden dôvod domnievať sa, že ľudia pravidelne menia svoje jabĺčkové zariadenia každé tri roky kvôli tomu, že sa pokazili. Informácie o výdrži zariadení sú však veľmi zaujímavé a môžu pomôcť pri rozhodovaní o kúpe nového Apple výrobku.

Tieto novinky o životnosti však nemusia byť pre každého príjemnou správou. Ľuďom, ktorí si kúpili najnovší model Apple Watch za 17 000 $ a očakávali, že sa budú hodinky dediť z generácie na generáciu, môžu pripadať tri roky predsa len "troška" málo. Napriek tomu sme vďaka týmto novinkám zase o krok bližšie k definovaniu reálnej životnosti Apple zariadení.


Zdroj titulnej fotografie: recode.net
Zdroj: cultofmac.com