Apple "Next-gen" predajňa s obrovským displejom v hodnote 1 500 000 $

Ako ste si mohli v poslednom čase všimnúť, Apple mení dizajn svojich kamenných predajní do futuristického štýlu. Zmeny ako veľa drevených prvkov a skla, high-tech displeje používané na predvádzanie nových Apple Watch alebo iPhonu a ďalšie menia Apple obchody na nový level.
cdn.macrumors.com

Poslednou a najhorúcejšou novinkou je obrovský displej od podlahy až po strop, ktorý bol usadený v meste Germantown, Tennessee, priamo v Saddle Creek Store.

V súčasnej dobe sa na gigantickom displeji premieta upútavka na nový iPad Pro, ktorý bol predstavený minulý týždeň na Apple konferencii. Displej je podobný tomu, ktorý bolo možné zazrieť v “Inside Apple” epizóde vysielanej v decembri. V spomínanej epizóde Apple guru Angela Ahrendts ukázala vnútri skladu Cupertina budúcnosť Apple predajní.
9to5mac.files.wordpress.com
Vďaka tejto ukážke môžeme skonštatovať, že práve spomínaný obchod s najväčšou obrazovkou určite nebude jediný a v blízkej budúcnosti sa dočkáme ďalších.

Uvádza sa, že tento vlastný displej pripomína skôr veľké plátno ako viac televízií pripojených k sebe. Na postavenie tejto vymoženosti si musela firma Apple pripraviť 1 500 000 amerických dolárov. Nová predajňa má okrem “plátna” nový patentovaný strop a tiež drevené steny označované ako "The Avenue" - ktoré zobrazujú príslušenstvá, ako sú slúchadlá, reproduktory a doky.
photos.appleinsidercdn.com
Nie je to však prvýkrát, čo Apple prezentuje svoje produkty na obrovských displejoch. V minulom roku priamo v New Yorku na Time Square firma Apple na masívnom bilborde podporovala svoje rádio Beats Radio 1. Displeje by sa v budúcnosti taktiež mohli používať aj na zobrazenie nástenných malieb s nádychom lokálnej kultúry.

Teraz nám už neostáva nič iné než čakať, kedy budeme môcť podobné obrazovky s úžasom sledovať u nás na Slovensku a v Česku.


Zdroj titulnej fotografie: 512pixels.net

Zdroj: cultofmac.com

Richard Veselényi

Richard Veselényi