Apple nesmie vo Švajčiarsku predávať svoje hodinky

Apple nemôže spustiť predaj svojich inteligentných hodiniek do konca roka pre údajné porušovanie duševného vlastníctva, uvádza na svojich stránkach švajčiarska televízna stanica RTS.

Americký gigant nesmie používať na hodinkách v Švajčiarsku, domove luxusných hodiniek, logo ani nápis “Apple”, pretože by tým porušoval patent z roku 1985, uvádza RTS a cituje dokument švajčiarskeho úradu pre duševné vlastníctvo.

Patentu má skončiť platnosť 5. decembra tohto roka. V súčasnej dobe patria patentové práva Williamovi Longeovi, ktorý vlastní značku Leonard, ktorá si ako prvá zaregistrovala tento patent. Apple sa k správam zatiaľ nevyjadril.

Apple Watch je jeden z prvých výrobkov z novej kategórie pod vedením Tima Cooka odkedy sa stal generálnym riaditeľom (CEO). V predaji budú od 24. apríla.

Najväčší svetový výrobca hodiniek Swatch predstavil odpoveď na inteligentné hodinky od Apple minulý mesiac. Majú v pláne dávať do hodiniek lacné programovateľné čipy, ktoré umožnia uhrádzať platby švihnutím zápästia.

Zdroj: Reuters

Tomáš Benetin

Tomáš Benetin