Apple Music oslavuje ročné výročie

· 2 min read
Apple Music oslavuje ročné výročie

Takto pred rokom, presne 30. júna 2015, firma Apple odštartovala svoju aplikáciu Apple Music. Konkurent pre Spotify, Deezer či SoundCloud dnes funguje už vo vyše 110 krajinách a momentálne pokrýva všetky Apple zariadenia, ba dokonca aj Android. Aplikáciu momentálne využíva viac ako 15 miliónov predplatiteľov a ich počet stále rastie.

Zdroj: www.allinfo.sk

Spotify síce má dvakrát toľko predplatiteľov, no treba upozorniť, že tento švédsky gigant funguje už 8 rokov v Európe a 5 rokov v Amerike. Apple Music teda za rok zobrala peknú časť pôdy v danej oblasti, no môže za to aj to, že ponúkla na 3 mesiace zadarmo svoje služby, a tak si na ňu zvyklo veľa ľudí. Zároveň je to aj defaultná aplikácia na iOS.

Zdroj: www.cnet.com

Aj keď si Apple Music odniesla zo začiatku vlnu kritiky, pokračovala stále vo svojom online streamovaní, čo ocenili interpreti, ale aj fanúšikovia. Momentálne Apple Music používa 15 miliónov ľudí, čo svedčí o tom, že netreba vždy dávať na slová kritikov. Apple však Apple Music plánuje úplne redizajnovať, aby ladila s operačným systémom iOS 10. Aj keď je ešte v ranom veku, dúfame, že svoje zázemie a predplatiteľov ešte rozšíri, pretože je to najrýchlejšie rastúca online streamovacia služba vôbec. Ešte nikomu sa nepodarilo tak rýchlo nabrať toľkých poslucháčov a my len dúfame, že Apple bude túto službu ešte vylepšovať.


Zdroj titulnej foto: [Digital Trends](www.digitaltrends.com) **Zdroj: [MacRumors**](http://www.macrumors.com/2016/06/30/apple-music-turns-one/)