Apple Music môže byť pekným žrútom batérie

· 2 min read
Apple Music môže byť pekným žrútom batérie

Apple Music je nová služba streamujúca hudbu, ktorej sme sa venovali aj v tomto článku. Je dostupná od 30. júna a momentálne ponúka 3-mesačnú skúšobnú verziu zadarmo. Ak by ste teda mali záujem, smelo do toho.

A keďže si službu môžete skúsiť zadarmo, od začiatku zažívajú servery veľký nápor. Zatiaľ, čo väčšina ľudí hodnotí službu pozitívne, nemôže byť všetko iba ružové. A možno sa aj tu už našiel kameň úrazu, ktorým je v tomto prípade rýchle vybíjanie batérie.

Kif Leswing pozbieral pár odpovedí z Twitteru, kde používatelia rozhorčene reagujú na danú situáciu. Tu sú niektoré z nich.
Apple Music je nový Flash Player. Doslova mi to žerie baterku

Ako zastavím sťahovanie hudby? Za tri hodiny mám vybitý telefón, ktorý je taký teplý, že ho nemôžem ani chytiť.

Práve prehrievanie indikuje, že niečo nie je v poriadku. Teplota je totiž akýsi ukazovateľ, ako veľmi je procesor zaťažený. Musíme ale tiež poznačiť, že takéto prehrievanie sa deje pri skoro všetkých aplikáciach, ktoré streamujú obsah. Spomenúť môžeme napríklad Netflix, Hulu a YouTube.

Je ťažké povedať či Apple Music využíva viac šťavy ako posledné menované služby. Ak chcete zistiť, koľko energie papajú jednotlivé aplikácie vo Vašom telefóne, choďte do Nastavenia>Všeobecné>Štatistiky>Používanie batérie, kde si môžete zvoliť či chcete vidieť spotrebu za posledných 24 hodín alebo týždeň. Ak sa Apple Music drží na popredných priečkach, skúste nasledujúce tipy, aby ste sa vyvarovali tomu, že Vás iPhone predčasne opustí. (Človek nikdy nevie. Viete si predstaviť, že fotíte Váš obed, ktorý chcete dať na Instagram a v tom ho vypne? A kto ho zapne o takom nečase?)

Počúvajte hudbu offline

Ak už máte vybraté pesničky, ktoré chcete a nehľadáte nič nové, jednoducho ich stiahnite do zariadenia a predídete tak rýchlemu vybíjaniu. Samozrejme, vypnite aj Wi-Fi a dáta.

Povypínajte všetko ostatné

Ak viete, že nebudete v najbližších hodinách robiť nič iné okrem počúvania, vypnite všetky ostatné aplikácie. Ťuknite dvakrát po sebe na HomeButton a kĺzavým pohybom nahor zastavte všetky aplikácie bežiace na pozadí.

Počúvajte hudbu z Vášho Macu

Toto nerieši situáciu vždy, ale je to to najlepšie riešenie. Ak ste doma a viete, že od počítača sa nepohnete, pustite si hudbu cez čerstvo aktualizovaný iTunes.

No a nakoniec, využite vylepšenie, ktoré ponúka nový iOS 9, šetrič batérie. My teda dúfame, že sa s podobným vybíjaním nemáte skúsenosti a Apple Music vám fičí ako má. V komentároch nám ale môžete dať vedieť.