Apple možno čoskoro nebude využívať SMS na dvojfaktorovú autentifikáciu

· 1 min read
Apple možno čoskoro nebude využívať SMS na dvojfaktorovú autentifikáciu

V dnešnej dobe využíva dvojfaktorovú autentifikáciu takmer každý a takmer všade. Napríklad pri prihlasovaní do internetbankingu alebo pri zakladaní účtu na nejakej doméne. Jednou z možností, ako využiť dvojfaktorovú autentifikáciu, ktorú poskytuje aj Apple, je nechať si poslať istý kód SMS-kou a potom ho opísať na určené miesto.

Apple ponúka tieto štandardné možnosti na dvojfaktorovú autentifikáciu:

  • zaslanie kódu na dôveryhodné zariadenie (iPhone, iPad, iPod Touch alebo Mac),
  • telefónny hovor na dôveryhodné telefónne číslo,
  • zaslanie kódu pomocou SMS na dôveryhodné telefónne číslo.

Zdroj: 9to5mac.com

Podľa Národného inštitútu pre normy a technológiu (skrátene NIST) v USA, ktorý určuje normy pre autentifikačné softvéry, už nie je zasielanie kódov pomocou SMS bezpečné dostatočne, a preto by ho časom chceli úplne prestať využívať.
Aj keď pokyny vydané Národným inštitútom nemajú váhu zákona, drvivá väčšina spoločností, vrátane Apple, sa nimi riadi. Práve Apple by mala byť tá spoločnosť, ktorá by mala prestať využívať SMS verifikáciu ako prvá.

Súčasný návrh NIST hovorí len o tom, že spoločnosť musí zaistiť, aby dôveryhodné telefónne číslo bolo vystavené mobilným operátorom a nie nejaké virtuálne číslo prevádzkované VoIP (služba Prenosu hlasu internetovým protokolom).

Ak náhodou ešte nepoužívate dvojfaktorovú autentifikáciu, mali by ste. Zvyšujete tým ochranu svojich osobných údajov.


Zdroj: 9to5mac.com

Zdroj titulnej foto: support.apple.com