Apple Magic Mouse a Wireless Keyboard budú vylepšené!

· 2 min read
Apple Magic Mouse a Wireless Keyboard budú vylepšené!

Používate myš alebo bezdrôtovú klávesnicu od Apple? Táto správa vás určite poteší! Po neuveriteľných šiestich rokoch sa totiž kalifornský gigant zrejme rozhodne uviesť na trh celkom novú generáciu oboch týchto produktov. Vylepšenia by sa mali týkať najmä ich vnútorností, keďže dizajn Apple Magic Mouse bol označený samotnou spoločnosťou za revolučný a bezdrôtová klávesnica je nápadne podobná tej, ktorá je použitá v najnovšom produkte MacBook až na samotnú potlač tlačidiel, ktorá sa v niektorých detailoch líši. Samotné názvy zariadení sa určite meniť nebudú, maximálne k nim pribudne určité číselné označenie pre možnosť odlíšiť jednotlivé generácie pri predaji.
Dizajn novej Magic Mouse
Obe zariadenia fungujú bezdrôtovo použitím technológie Bluetooth 2.1, tento štandard už ale nepatrí k najnovším a ich nástupcovia by mali disponovať "dvojnásobným" označením Bluetooth 4.2 (kompabilita so zariadeniami s nižšou verziou bluetooth zrejme ostane zachovaná), čo prinesie zvýšenie rýchlosti pripájania a komunikácie spolu s nárastom výdrže batérie. Vylepšenie sa dočká aj samotné napájanie. AA batérie budú nahradené vstavanou batériou, ktorú bude možné dobíjať, čo by mohlo viesť k zmene tvaru podstavcov klávesnice a premeniť spodnú časť Magic Mouse na jednoliatu plochu len s laserovým snímačom pohybu a vypínačom (prepínačom).
Dizajn novej Wireless Keyboard
Otázkou zostáva, akým spôsobom by tieto zariadenia mohli byť dobíjané. Prvou možnosťou je samozrejme kábel, ale s akým konektorom? Druhou, oveľa zaujímavejšou možnosťou, je bezdrôtové dobíjanie. Netrúfnem si hádať, čo by mohlo bezdrôtovo dobíjať klávesnicu, ale pri myši Magic Mouse sú už dnes dostupné tzv. Magic Charger, ktoré majú tvar podstavca. Stačí na ne myšku položiť a dobíjanie dodanej batérie sa spustí automaticky. Ak by sa Apple rozhodol použiť podobnú technológiu, otázne bude aj zachovanie predajnej ceny produktov, ktorá by zrejme o niečo stúpla, keďže napríklad spomínaný Magic Charger stojí takmer 50 eur. Vývoj novej generácie týchto zariadení je podľa všetkého už v posledných fázach a ich uvedenie na trh by mohlo prísť už v septembri, na konferencii predstavenia nových iPhonov.
Magic Charger