Budúce iPhony možno bez škaredých čiar pre anténu

· 1 min read
Budúce iPhony možno bez škaredých čiar pre anténu

Apple si dáva veľmi záležať na dizajne, je to jedna z jeho charakteristických čŕt. Keď sme ale videli, ako vyzerá najnovší iPhone 6 a 6 Plus, zostali sme trochu prekvapení jeho zadnou stranou.

Takýto dizajnérsky jazyk sa nám jednoducho k Apple nehodí. Oni sú predsa špecifický svojou jednoduchosťou, ba až dokonalosťou. Všetky produkty tejto spoločnosti sú spracované do najmenšieho detailu a sám Jonathan Ive je dizajnom priam posadnutý. Ale tohtoročné iPhony toho nie sú práve tým najlepším príkladom. Veľa ľudí sa sťažuje na nepeknú zadnú stranu zariadenia. Áno, táto chybička krásy sa dá vyriešiť obalom, ale týmto spôsobom sa stratí jeho veľká prednosť. Štíhlosť a ergonomický pocit v dlani.

Dizajnéri pochopili, že tadiaľto cesta nevedie a tak skúšali nové spôsoby a technológie, ako sa týchto škaredých, neestetických pásikov pre anténu zbaviť. A ono sa im to nakoniec aj podarilo.

Tentoraz sa neprispôsoboval softvér, ale problém sa riešil hardvérovo. Apple totižto vyplnil žiadosť o patent na materiál, ktorý vyzerá ako eloxovaný kov (eloxovanie je elektrochemický proces, spôsob povrchovej úpravy kovov, ktorý sa zvyčajne používa pri povrchovej úprave hliníka a hliníkových zliatin). Takto by sa Apple mohol dopracovať k čistejšiemu dizajnu. Tiež by tento patent mohol priniesť viac možností v situáciach, kedy chceme spojiť dva celky do jedného, napríklad pri trackpade na MacBooku.

Musíme ale podotknúť, že veľké firmy mnohokrát podávajú patenty len aby sa poistili a predošli súdnym sporom s konkurenciou. Nemôžeme teda čakať, že iPhony, ktoré prídu budúci rok, už budú disponovať týmto vylepšením.

Nevieme predpovedať, čo sa Apple chystá s týmto patentom spraviť. Bolo by ale dobré, keby sa čo najskôr tento nový materiál uchytil v masovej výrobe a Apple by tak mohol pokračovať v krásnom, čistom dizajnérskom duchu.