Apple má pred sebou ťažké rozhodnutie. Ako sa bude volať nový iPhone?

Apple má pred sebou ťažké rozhodnutie. Ako sa bude volať nový iPhone?

O pripravovanom iPhone toho zatiaľ vieme s istotou povedať veľmi málo. Väčšina informácií sú len domnienky analytikov a nepodložené správy. Aj napriek tomu už ale môžeme s veľkou pravdepodobnosťou potvrdiť, že najbližší iPhone neprejde po dizajnovej stránke veľkými zmenami. Maximálne sa očakáva, že príde o 3,5 mm jack, na zadnej strane pribudne duálna kamera a zbaví sa niektorých anténových pásov.

zdroj: pcadvisor.co.uk

Spoločnosť má problém

V Apple je po celé roky zaužívaná "tradícia", že sa dizajn telefónov mení každé dva roky. Nasledujúci rok príde nový model s rovnakým výzorom, ale s pridanými funkciami a zvýšeným výkonom. Spomeňme si na iPhone 4 a následne 4S, iPhone 5 a potom 5S a, samozrejme, aj iPhone 6 a 6S.

Ak sú vyššie spomenuté predpoklady pravdivé, firma Apple by v prípade iPhonu 7 narušila tento cyklus. Navyše, podľa analytikov sa dočkáme dizajnových zmien až v roku 2017, keď bude iPhone oslavovať desiate narodeniny. Teda v čase, keď by mal byť predstavený iPhone 7S. Dočkať by sme sa mali napríklad nového dizajnu predného panelu, lepšej technológie obrazovky a možno dokonca aj bezdrôtového nabíjania.

zdroj: macrumors.com

Čo môže Apple spraviť?

V tomto prípade by sa ale narušil celý zaužívaný cyklus. Jednou z možností pre Apple by bolo pomenovať najbližší mobil iPhone 7 a následne preskočiť verziu "S" a prejsť rovno na 8. Keďže ale prichádzajú desiate narodeniny najúspešnejšieho produktu Apple, je možné, že spoločnosť by prišla s úplne novým pomenovaním.

Na druhej strane, celý technologický svet je momentálne v číslach akýsi pomýlený. Ak by firma Apple upustila od zaužívaných "tradícií", nebolo by to nič nezvyčajné. Spomeňme si napríklad na operačný systém Windows, ktorý záhadne preskočil deviatu verziu a z Windowsu 8 prešiel rovno na Windows 10. Samsung zrejme tiež nezostane pozadu a zo smartfónu Galaxy Note 5 prejde rovno na Galaxy Note 7.

S najbližšími iPhonmi to teda ešte bude zaujímavé. Čo si o tom myslíš ty? Ako by mala podľa teba spoločnosť svoje iPhony pomenovať?


Zdroj titulnej foto: mobilmania.azet.sk

Zdroj: businessinsider.com