Apple má nový patent sledovania spánku

Apple má nový patent sledovania spánku

Spoločnosť Apple má na konte ďalší nový patent. Podrobne opisuje, ako dokáže iPhone či Apple Watch monitorovať spánok a následne pomocou tohto monitorovania upraviť ranné budenie človeka. Pýtaš sa "čo"? Tu je vysvetlenie.

Patentový úrad pridelil spoločnosti Apple patent s číslom 9 692 874 a s názvom Adjusting alarms based on sleep onset latency. Ide v podstate o automatickú konfiguráciu budíku na základe dát, ktoré boli zhromaždené mobilným zariadením.

Zdroj: appleinsider.com

Apple upozorňuje na to, že i keď si ľahneš do postele skôr, aby si si oddýchol a lepšie sa vyspal, nezaspíš hneď, tak ako by si chcel. A práve na to by mala slúžiť táto novinka. Zariadenie ako iPhone alebo hodinky Apple Watch by mohli disponovať akcelerometrom, snímačom srdcovej frekvencie a inými modernými technológiami. Následne by dokázal vytvoriť akoby spací rituál užívateľa, pričom by dokázal rozoznať premýšľanie nad spánkom (spomínanie ľahnutie si skôr), od skutočného spánku.

Zdroj: imore.com

Zariadenia by mali vedieť určiť, kedy človek naozaj zaspí, podľa tepu, dýchania a podobne. Ak by sa na zariadení ešte hral, počúval hudbu či niečo riešil, tiež by zosnímalo, že užívateľ ešte stále nespí.

A všetky zhromaždené informácie potom posunú alebo nastavia budík na takú hodinu, aby človek spal aspoň nejaký priemerný čas. Spoločnosť Apple hovorí, že chce, aby si ľudia dopriali viac odpočinku a nenaháňali sa. Preto tento patent. Jeho využitie je však ešte hudbou budúcnosti.


Zdroj titulnej foto: idownloadblog.com
zdroj: appleinsider.com