iOS

Apple poskytuje lepšiu ochranu dát než Android

· 2 min read
Apple poskytuje lepšiu ochranu dát než Android

Správa z CNN načrtla, že Android v porovnaní s iOS je pre políciu ľahšie napadnuteľný. V správe sa uvádzajú informácie z rôznych oblastí, vrátane bezpečnostných príručiek Apple a Androidov, od vývojárov mobilného softvéru a kybernetických profesionálov. Apple zariadenia sú zašifrované už v predvolenom nastavení, avšak len zlomok zariadení so systémom Android má rovnaký bezpečnostný prvok.

Zdroj: i.kinja-img.com

Nie je tajomstvom, že Android mal možnosť zašifrovať dáta telefónu už od roku 2011, ale táto funkcia bola skrytá v rámci nastavení tak komplikovane, že ju bolo veľmi náročné nájsť. Zo správy vyplýva, že aj keď 97 % zariadení so systémom Android ponúka šifrovanie, menej ako 35 % z nich ponúklo výzvu na zašifrovanie zariadenia pri prvom zapnutí telefónu. Navyše, nie každý zvolil túto možnosť extra ochrany.

Na porovnanie s Apple, 94 % iPhonov so systémom iOS 8 alebo iOS 9 má zašifrované všetky dáta priamo v predvolenom nastavení.

Zdroj: socialmediatoday.com

Prispôsobenie Androidu ale necháva možnosť nastavenia hesla pre prístup k aplikácii, ktorá zabezpečuje synchronizáciu dát do cloudového úložiska. Kvôli tejto možnosti sa synchronizácia dát nespustí skôr, ako užívateľ zadá heslo.

Zo správy je teda zrejmé, že zariadenia so systémom Android sú vo väčšine prípadov slabšie zabezpečené proti útokom ako zariadenia so systémom iOS. Oba systémy, iOS aj Android, ponúkajú autodeštrukčné mechanizmy, ktoré v prípade, že je zadané nesprávne heslo, obsah telefónu automaticky vymažú. Pre iOS je limit 10 neúspešných pokusov a pre Android až 30.

Zdroj titulnej foto: fox61.com
Zdroj: iphonehacks.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read