Apple kúpil Workflow, automatizačný systém pre iOS

Apple kúpil Workflow, automatizačný systém pre iOS

Workflow je aplikácia určená pre pokročilých používateľov systému iOS. Môžeš si skombinovať desiatky voliteľných úkonov a kombinovať ich, vytvárať menu s možnosťami, prepojenie služieb ako Dropbox atď. Osobne najčastejšie využívam zmenu veľkosti obrázka so zachovaním pomeru strán a následné zobrazenie "Open with..." menu. Samozrejme, Workflow toho dokáže oveľa viac.

Jednotlivé scripty sa dajú spúšťať cez ikonku na ploche - ako bežná aplikácia, cez Control Center ako widget alebo vo zdieľacom menu "Open with..." cez položku "Run Workflow".


Zdroj: gr36.com


Dnes sa stala zaujímavá vec - Apple odkúpil Workflow. Keďže Workflow, tak ako všetky ostatné aplikácie v App Store, má obmedzenia dané Applom a nemá až taký veľký prístup k systému tak ako keby bol na konkurenčnom Androide, bude zaujímavé sledovať, ako sa vyvinie. Dúfam, že bude ešte lepší a viac integrovaný v operačnom systéme. Potenciál tu je a bola by škoda, ak by ho Apple nevyužil.

Samozrejme už v aplikácii nastali prvé zmeny, ktoré nasvedčujú kam sa bude Workflow uberať. Odteraz sa používajú mapy od Apple a nie od Google. Dá sa predpokladať, že niektoré možnosti zmiznú a nahradia sa službami od Apple, tak ako spomínané Apple mapy. Pevne verím, že Apple integruje Workflow ako natívnu funkciu a rozšíria sa možnosti, ktoré doteraz kvôli obmedzeniam zo strany Apple neboli možné.

Workflow nájdeš tu:

Workflow: Powerful Automation Made Simple

Zdroj titulnej foto: theappfactor.com
Zdroj: macstories.net