Firma Apple kúpila firmu LegbaCore zaoberajúcu sa bezpečnosťou

· 1 min read
Firma Apple kúpila firmu LegbaCore zaoberajúcu sa bezpečnosťou

Xeno Kovah, riaditeľ spoločnosti LegbaCore, sa o cieľoch spoločnosti vyjadril nasledovne: "Chceme urobiť systémy také bezpečné, ako len budeme vedieť." Kovah a ešte jeden zo zakladateľov do Apple museli vstúpiť už na plný úväzok. Nedávno na svojej stránke uverejnili, že už ako firma LegbaCore nebudú prijímať ďalšie zákazky od ich zákazníkov.

LegbaCore raz spolupracovala s Hudsonom na ThunderStrike 2, čo bol prvý vírus, ktorý dokázal infikovať Mac. Týmto chceli zalarmovať bezpečnostný manažment firmy Apple a poukázať na hrozby a ohroziteľnosť cez Thunderbolt.

Na Twitteri Xeno napísal, že už viedli s Apple niekoľko diskusií. Čoskoro sa vyjasní, čo firma Apple od LegbaCore očakáva, a určite vás o tom budeme informovať.

"Čo od nás Apple chce? To nemôžeme povedať. :) Predsa však asi môžeme naznačiť, že to bude niečo ako nižší level bezpečnosti. Zatiaľ neviem, čo bude zahŕňať naša práca."

Kedže táto firma nedisponuje žiadnymi technológiami ani akýmkoľvek softvérom, Apple pravdepodobne využije talent Kallenberga a všeobecne pracovníkov LegbaCore.
LegbaCore však zahŕňa aj výskum v oblasti ThunderStrike2, známeho ako "DEADCODE".

Zdroj titulnej fotky: abecarolina.com
Zdroj: macrumors.com