Spoločnosť Apple má ďalšie naj, viete aké?

· 1 min read
Spoločnosť Apple má ďalšie naj, viete aké?

Spoločnosť Apple je medzi nami už dlhšiu dobu a za ten čas sa jej toho podarilo dosiahnuť naozaj veľa. Každoročne sa umiestňuje v rôznych súťažiach a hodnoteniach na prvých priečkach. Či už ide o firmu, alebo samotné produkty, darí sa jej.

Tento rok nebol iný, minimálne v rebríčku najinovatívnejších firiem sveta. Technologický gigant sa totiž umiestnil na prvej priečke desiaty rok po sebe. Tesne za ním sa umiestnil Google a prvú trojicu uzatvára Tesla Motors.

Štvrtý sa umiestnil Microsoft, ktorý všetci poznáme. Piate miesto zaujal Samsung. Štyri priečky teda delia Apple od jeho juhokórejského konkurenta.

Firmy sa vyberali z väčšej časti na základe hlasovania. Hlasovalo 1 500 výkonných riaditeľov z celého sveta, ktorí sa ale musia pohybovať v takom odvetví, v akom hlasujú, pričom nikto z nich nemohol označiť za najlepšiu svoju spoločnosť. Z menšej, 40%-nej časti sa do úvahy brala peňažná hodnota, ktorá bola vyplácaná spoločníkom v podobe dividend počas piatich rokov.

Prieskum tiež prišiel so zaujímavým zistením. Čoraz viac firiem si udáva ako prioritu inovovať. 79 % šéfov totiž povedalo, že inovovanie patrí medzi ich top tri priority. Bolo to najviac percent od roku 2005, keď sa táto súťaž začala konať.

Máme to teda čierne na bielom. Apple je znova firma, ktorá je považovaná celým svetom za najinovatívnejšiu. Možno to napokon nebude iba o kopírovaní, však , Samsung?

Zdroj: cultofmac.com