Apple je výrobcom najužitočnejších zariadení pre zrakovo postihnutých

· 1 min read
Apple je výrobcom najužitočnejších zariadení pre zrakovo postihnutých

,,Urobili sme všetko, čo je možné, aby bolo možné čokoľvek." Apple produkty sú prosté, intuitívne a jednoduché na ovládanie. Pre pomoc vo vykonávaní najrôznejších aktivít rôznymi ľuďmi sa stali oceňované nápomocné technológie každodenným štandardom. Každé zariadenie má nielen uľahčujúce funkcie a doplnky, ale ono samotné je navrhnuté, aby robilo život ľahším."

Týmto sa Apple pýši na svojich stránkach venovaným ,,prístupnosti''.
V tom, že nejde len o prázdne slová, utvrdilo verejnosť ocenenie za výrobu zariadení uľahčujúcich život ľuďom so zrakovým postihnutím. Toto ocenenie pravidelne odovzdáva Americká nadácia pre nevidiacich, presnejšie ide o devätnástu cenu Helen Keller Achievement Awards 2015, ktorá bude odovzdaná 18.júna v New Yorku. Okrem Apple, resp. jeho zástupcov, si ju prevezmú britský herec Charlie Cox, hudobník Ward Marston a biofarmaceutická spoločnosť Vanda Pharmaceuticals Inc.
Helen Adams Kellerová bola americká učiteľka, spisovateľka a aktivistka, žijúca v rokoch 1880-1968. Stala sa prvou hlucho-slepou osobou, ktorá vyštudovala na Harward University. Ocenenie nesúce jej meno v minulosti získali aj osobnosti ako Stevie Wonder (1996) a Tom Sullivan (1997), a tiež významné americké spoločnosti, napríklad telekomunikačná spoločnosť AT&T (2014), či sieť televíznych staníc CBS (2012).
Apple sa do zoznamu humanitárne činných značiek a osobností v tejto oblasti dostal najmä vďaka funkciám ako VoiceOver, ktorý dokáže kedykoľvek prečítať obsah obrazovky a tiež nepochybne vďaka integrácii Siri do všetkých svojich zariadení, vrátane Apple Watch.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read