Apple TV je stále v závese za Roku vo vysielacom závode

Apple TV je stále v závese za Roku vo vysielacom závode

Apple stále nedominuje na americkom trhu v oblasti televízneho vysielania. Roku je neustále vo vedení, zatiaľ čo firma Apple s televíziou Apple TV je až na štvrtom mieste rebríčka.

Podľa najnovších údajov od spoločnosti eMarketer sa dnes Roku môže pochváliť 38,9 miliónmi zákazníkov a prvou priečkou v rebríčku, ktorú spoločnosť Roku zobrala Googlu. Firma eMarketer odhaduje, že do roku 2021 bude mať firma Roku pod kontrolou viac ako jednu tretinu trhu. V súčasnosti má približne 23,1% trhu pod svojou kontrolou. Avšak v priebehu štyroch rokov sa môže stať čokoľvek. Apple TV, alebo iné konkurenčné firmy môžu zahviezdiť nejakou skvelou novinkou.

cultofmac.com

Budúcnosť pre Apple TV však nevyzerá príliš ružovo. Aj keď má v súčasnosti 21,4 miliónov používateľov, firma eMarketer predpokladá, že Apple TV od dnes do roku 2021 získa len približne 4 milióny zákazníkov. Jej súčasný trhový 12,7% podiel bude pravdepodobne naďalej klesať, keďže spoločnosti Google a Roku by si mali v priebehu štyroch rokov polepšiť o 20 a 30 miliónov nových používateľov.

Rozvoj Apple TV bol dlho spomaľovaný absenciou presvedčivej ponuky obsahu a oveľa vyššou cenovou úrovňou, na akej sú jej konkurenti. Cena zariadenia Apple TV v súčasnosti začína na sume 150 dolárov, zatiaľ čo Google, Amazon a Roku predávajú svoje mašinky za ceny pohybujúce sa okolo 40 dolárov.


Zdroj titulnej foto: [engadget.com](https://www.engadget.com/2015/11/06/apple-tv-review-2015/) **Zdroj: [cultofmac.com](https://www.cultofmac.com/494716/roku-crushes-apple-tv-streaming-race/)**