Značke Apple sú vo svete najvernejší

Značke Apple sú vo svete najvernejší

Poznáš to. Ten špecifický zápach krabíc, to ikonické jablko, ktoré sa hrdo pýši na každom zariadení, ktoré je do detailov premyslené. Ak poznáš spoločnosť Apple a jej produkty a nevieš si bez nich predstaviť život, nie si jediný.

Dokázal to aj prieskum spoločnosti Brand Keys, ktorá skúma vernosť zákazníkov k jednotlivým značkám. Výskum sa zameriaval na rôzne kategórie trhu. Zisťovalo sa, ktorým firmám sú zákazníci v danom segmente najvernejší. V rámci 72 kategórií sa firma Apple umiestnila na prvej priečke rovno v troch.

Konkrétne ide o kategórie telefónov, tabletov a notebookov. V kategórii slúchadiel sa na prvom mieste umiestnila spoločnosť Beats, ktorú Apple minulý rok odkúpila.

zdroj:9to5mac.com

Prieskum oslovil 42 792 ľudí vo veku od 18 do 65 rokov, aby si vybrali najobľúbenejšiu firmu v danom segmente. Medzi firmami, ktoré sa umiestnili v niektorej z kategórií na prvej priečke, patrí napríklad aj Amazon, Google, Facebook či Netflix.

Apple je však jediná firma, ktorá vyhrala rovno v 3 kategóriách. To okrem iného dokazuje, že keď raz niekto začne používať produkty Apple, len tak ľahko neprestane. Na svedomí to má skvelý ekosystém.

Aj keď by sa mohlo zdať, že Apple vo všetkom, čo robí, exceluje, tak to tak nie je. Napríklad v kategórii hudobných služieb predbehla Pandora Apple Music, ktorá si od svojho uvedenia na trh nezískala až takú veľkú popularitu. To však neznamená, že sa spoločnosti Apple nedarí. Práve naopak, jej zisky a tržby rastú a prekonáva jednu métu za druhou.


Zdroj titulnej foto: 9to5mac.com
Zdroj: 9to5mac.com