[SKÚSENOSTI] Apple iPad Air 2 - po (takmer) mesiaci používania 1/2

· 3 min read
[SKÚSENOSTI] Apple iPad Air 2 - po (takmer) mesiaci používania 1/2

Tento článok bude trošku iný, budem písať o svojich postrehoch. Nečakajte žiadne čísla ani špecifikácie, tie sú všade. Toto bude zhrnutie toho, čo som si všimol ja. Nutné je ešte povedať, že doteraz som žiadne Apple zariadenie nevlastnil, používam android. Članok bude rozdelený na dve časti a to z dvoch dôvodov. Prvým, textu by bolo veľa. Druhým, v komentároch Vám dáme možnosť opýtať sa, na čo Vás zaujíma a odpovieme priamo alebo v druhej časti. Presuňme sa teda k veci.

Nakoľko som už dlhšie túžil po nejakej veci s odhryznutým jablkom, vybral som si iPad. Povedal som si, že MacBook je pre mňa ako študenta veľmi drahý, notebook aj tak mám. Ďalšia možnosť bola iPad. Stále pomerne šikovný, produktívny, hlavne na iOS 9 to bude to práve orechové. Konečne multitasking, ako má byť.

Vybral som si nakoniec strieborný iPad Air 2 Wi-Fi. 3G verzia sa mi zo zadnej strany nepáči, má akýsi plastový odliatok na signál, aby ste mohli mať v tablete internet a byť tak stále "načiare". Mojim riešením je hotspot v telefóne. S pamäťou som tiež nemal čo rozmýšľať, na výber máte 16, 64 a 128GB-tovú variantu. 16 je málo, 128 je dobré mať, keď používate iPad naozaj všestranne. 64GB je pre mňa akurát. Teraz mám v tablete 8 HD filmov, 22 častí seriálu, základný balík aplikácie, plus nejaké hry a ďalšie aplikacie, nejakých 7 albumov v 320kbps bitrate a voľných stále viac ako 38GB.

Hrúbka je kapitola sama o sebe. Zo začiatku sa mi iPad zdal neuveriteľne štíhly. Potom som si zvykol, ale keď aj teraz naďabím na nejaké zariadenie a trošku si ho pochytám, rozdiel vidím znova a vnútorne sa pousmejem a zložím poklonu návrhárom. Je tenký. Naozaj je. Nedávno som bol v predajni, kde som si trošku ošahal iPhone 6 a 6 Plus a oproti iPadu sa mi zdali hrubé.

Hmotnosť je už niečo iné. Áno, znie to super. Neváži ani libru. Je o jednu tretinu ľahší ako prvý iPad. A on aj ľahký je. Akonáhle ho už ale dlhšie držíte v ruke, pristáli by ste aj nižšiu váhu. Keď si večer čítam v posteli, radšej si ho niekde opriem ako ho držať.

Batéria je neuveriteľná. Jedna z dalších vecí, ktorá sa zase vydarila. Má menšiu kapacitu ako prvý iPad Air, testy to iba potvrdzujú, ale niekde sa predsa kompromisy robiť museli. Ja osobne neviem s prvou generáciou porovnať, ale výdrž je pre mňa nadštandardná. Za jeden deň som ho ešte nevybil. A to sú dni, kedy ho používam aj šesť, sedem hodín. Pre mňa je použiteľný počas dvoch dní pri aktívnom využívaní.

Foťák je priemerný. Recenzenti ho chvália, ale pre mňa nie je nejako špeciálny. Čo sa mi ale páči, je spomalené video a Fast Burst. Pri Fast Burste držíte spúšť fotoaparátu a on doslova strieľa zábery. Za sekundu ich tak máte okolo desať. Neskôr môžete vybrať ten najlepší. Skvelá vec, keď chcete mať istotu, že zachytíte okamžiky. Aj keď ja sám sa foteniu s iPadom na verejnosti vyhýbam. Šikmookí s tým očividne problém nemajú. Ešte by som sa ale vrátil ku Slo-Mo a zrýchlenému videu. Pri týchto režimoch sa rapídne zhorší kvalita výstupu a nastane zoom videa, pretože natáčate "iba" v HD. Predná kamera ma zaujala, aj v tmavšom prostredí je kvalita dobrá, na Skypovanie úplne stačí.

V budúcej časti sa pozrieme na reproduktory, displej, výkon a softvér. A možno ma dovtedy ešte niečo napadne.

Čítaj tiež: [SKÚSENOSTI] Apple iPad Air 2 - po mesiaci používania 2/2