Apple investuje 1 miliardu dolárov do spoločnosti SoftBank

Apple investuje 1 miliardu dolárov do spoločnosti SoftBank

Japonská telekomunikačná spoločnosť SoftBank dostáva kapitál od Applu v hodnote 1 miliardy dolárov, pre ich fond, ktorý sa zaoberá novo vznikajúcimi projektami ich spoločnosti.

Zdroj: Softbank

Momentálne jedna z najhodnotnejších firiem a tvorca populárnych "i" zariadení oznámil, že plánuje japonskej telekomunikačnej spoločnosti SoftBank, ktorá patri medzi gigantov na domácej pôde, dať kapitál v hodnote jednej miliardy dolárov. Apple tvrdí, že ich fond na ich projekty má veľký technický potenciál. Informoval tak The Wall Street Journal. Fond vytvorený japonskou spoločnosťou má v pláne podporovať vznikajúce technológie.

Veríme, že naša investícia pomôže k vývoju a rastu nových technológii, čo bude mať koniec koncov strategický dopad aj na Apple.

Kristin Huguet - Hovorkyňa firmy apple

Toto však nieje prvá spolupráca, ktorú Apple a SoftBank uzatváraju. Apple totiž už v roku 2008 poveril SoftBank, ako prvého resselera iPhonov v číne, čo malo dopad na raketový nárast zisku.

Zdroj: qz.com

SoftBank sa vyjadrila, že plánuju navýšiť zisky v ich fonde až na 100 miliárd a tým vytvoriť najhodnotnejší fond pre vznikajúce technológie. Spoločnosť však vraví, že trochu peňazí už majú. Investori sú zatiaľ nasledovní:

  • SoftBank: 25 miliárd dolárov
  • Saudská Arábia: 45 miliárd dolárov
  • Apple 1 miliarda dolárov

Žolík v rukáve

Tieto spoločnosti však niesú jediné, ktoré investovali nehoráznu sumu, do tohto projektu. Majú sa k nim totiž pridať aj spoločnosti ako sú napríklad: Qualcomm, Foxconn a Larry Ellison's family office.

Spoločnosť taktiež v minulom roku odkúpila architekta dnes populárneho ARM Chipu, vo výške viac ako 32 miliárd dolárov. Táto kúpa by mala pomôcť k ich novo vznikajúcemu projektu "The internet of things"(vo voľnom preklade: internet vecí), ktorý by mal pomôcť napojiť ešte viacej zariadení na internet.


**Zdroj: [Cnet](https://www.cnet.com/news/apple-to-invest-1b-in-softbanks-tech-fund/)**

Zdroj titulného obrázku: qz.com