Investícia Applu do spoločnosti Corning môže podľa analytikov v budúcnosti priniesť zaujímavé novinky

Investícia Applu do spoločnosti Corning môže podľa analytikov v budúcnosti priniesť zaujímavé novinky

Spoločnosť Apple tento týždeň oznámila, že investuje 200 miliónov dolárov do spoločnosti Corning Incorporated, ako súčasť svojho nového "pokrokového manufaktúrového fondu". Táto investícia na prvý pohľad nevyzerá nejako zaujímavo, no podľa analytikov má Apple oveľa hlbšie zámery.

wsj.com

Na začiatok si o tejto spoločnosti niečo povedzme. Je to americký výrobca skla, ktorý bol do roku 1989 známy pod menom Corning Glass Works, kedy spoločnosť zmenila svoj názov na Corning Incorporated. Spoločnosť si odvtedy prešla rôznymi zmenami, a od roku 2014 má päť hlavných obchodných odvetví: Displejové technológie, Environmentálne technológie, Vedy o živote, Optické komunikácie a Špeciálne materiály. Corning je od roku 2007 jedným z hlavných dodávateľov Applu, pretože pracovala so Stevom Jobsom na vývoji iPhonu.

wccftech.com

Ako uviedlo CNBC, niekoľko analytikov sa v piatok vyjadrilo, že pri tejto investícii ide o viac ako len o sklo pre displej. Napríklad analytik Oppenheimer Andrew Uerkwitz ktorý pravidelne prináša informácie o tejto spoločnosti sa vyjadril, že prechod z kovu na sklo je nevyhnutnosťou pre bezdrôtové nabíjanie. V tejto chvíli je všeobecne známe, že iPhone 8 bude mať sklenený dizajn, ale Uerkwitz verí že investícia do Corningu dláždi cestu pre bezdrôtové nabíjanie nielen pre budúce iPhony.

Ďalej Patrick Moorhead z Moor Insights napísal, že investícia do spoločnosti Corning spoločnosťou Apple prinesie oveľa viac partnerstva. Moorhead vysvetľuje, že Apple a Corning môžu spolupracovať na vytvorení skla, ktoré "správne zlepší" skúsenosť s realitou. V minulosti sa mnoho krát hovorilo, že Apple pracuje na dvojici okuliarov pre rozšírenú realitu, a
pre tento projekt potrebuje spoľahlivého dodávateľa skla.
Moorehead taktiež poznamenal, že s touto investíciou bude Apple schopný získať exkluzívne práva na sklo od Corningu so zameraním na rozšírenú realitu.

corning.com

Pri oznámení tejto investície spoločnosť Apple vyhlásila, že 200 miliónov amerických dolárov bude "podporovať výskum a vývoj spoločnosti Corning, potreby kapitálového vybavenia a špičkové spracovanie skla". Tieto spoločnosti sú partnermi už 10 rokov a Apple stále zvyšuje výrobu v Spojených štátoch, takže táto investícia dáva zmysel. Ale ako býva zvykom, ide pravdepodobne o oveľa viac ako nám Apple pôvodne oznámil.

Zdroj titulnej foto: 9to5mac.com
Zdroj: 9to5mac.com