Apple hlási: Prekročená jedna miliarda predaných iPhonov!

· 1 min read
Apple hlási: Prekročená jedna miliarda predaných iPhonov!

Napriek nie príliš lichotivým ukazovateľom príjmov a ziskov za 2. štvrťrok, zverejneným pred pár dňami, majú v Apple dôvod na radosť. Tim Cook v Apple Campus v Cupertino v Kalifornii hrdo ukazuje tento výnimočný iPhone, čo je významný míľnik pre spoločnosť. Výnimočný tým, že je to iPhone s poradovým číslom 1 000 000 000!


Zdroj: macrumors.com


Tim Cook vyhlásil, že iPhone sa stal jedným z najúspešnejších produktov meniacich svet. My si myslíme, že má rozhodne pravdu a pre mnoho ľudí sa stáva nielen iPhone, ale aj ostatné Apple zariadenia produktmi, bez ktorých si nevedia predstaviť deň.

IPhone prišiel na trh v roku 2007 a momentálne sa netrpezlivo očakáva siedmy rad, ktorý má vyjsť o necelé dva mesiace. Pre spoločnosť je predaj iPhonov rozhodujúci spomedzi všetkých ostatných produktov a má najväčší vplyv na zisk. Budúci rok sa bude oslavovať desiate výročie uvedenia tohto zariadenia na trh a očakávajú sa významné dizajnové zmeny, ako napr. telo zo skla, zahnutý displej, Touch ID senzor na displeji, bezdrôtové nabíjanie, skener tváre a, samozrejme, rýchlejší procesor. Čo z toho bude skutočnosťou, uvidíme o rok.


Zdroj titulnej foto: [thecountrycaller.com](http://www.thecountrycaller.com/public/images/uploads/1459862003-12240-Apple-Inc.jpg) **Zdroj: [macrumors.com](http://www.macrumors.com/2016/07/27/apple-has-sold-1-billion-iphones/)**