Apple hľadá odborníkov v oblasti zdravotníckych technológií

· 1 min read
Apple hľadá odborníkov v oblasti zdravotníckych technológií

Pokiaľ ste momentálne nezamestnaní a patríte medzi odborníkov v oblasti zdravotníckych technológií, tak vás určite bude zaujímať pracovná ponuka, ktorú je možné nájsť na stránkach spoločnosti Apple.

Od novembra 2015 vyvesila táto kalifornská spoločnosť minimálne 4 ponuky práce pre ľudí zdatných v odbore biomedicínskeho inžinierstva. Hŕstka vyvolených má česť pripojiť sa k tímu, ktorý skúma a vyvíja rôzne zdravotnícke technológie, ktoré budú pravdepodobne použité pri výrobe hodiniek Apple Watch 2.

Tie majú byť podľa dohadov predstavené v marci tohto roku a majú priniesť hneď niekoľko vylepšení. Dočkať by sme sa mali napríklad FaceTime kamery a vylepšeného Wi-Fi. Aké novinky nás však čakajú v rámci zdravotných a fitnes funkcií, ostáva stále otázne.

alt


Internetom sa šíria aj ďalšie indície, ktoré naznačujú, že firma Apple pracuje na nových zdravotníckych a fitnes projektoch.

Portálu BuzFeed News sa podarilo zistiť, že spoločnosť Apple zamestnala Anne Shelchuk, ktorá má doktorát v biomedicínskom inžinierstve. Táto dáma predtým pracovala pre ZONARE Mecycal System, firmu vyvíjajúcu ultrazvukový softvér.

Ďalším človekom, ktorý sa pripojil k Apple tímu, je Craig Slyfield, spoluautor niekoľkých dokumentácií týkajúcich sa vizualizácie ľudskej kostry v 3D.

Posledným, nie však menej významným zamestnancom, je Nathan Clark, systémovo-dizajnový inžinier, ktorý vlastní doktorát z biomedicíny a patent na zariadenie, ktoré dokáže deliť bunky ~~(plánuje nás Apple klonovať?)~~.

zdroj: macrumors.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read