Apple hľadá inžinierov, ktorí naučia Siri "športovať"

· 1 min read
Apple hľadá inžinierov, ktorí naučia Siri "športovať"

Apple vydala 4 nové ponuky práce, ktoré odhaľujú ďalší zámer spoločnosti. Jedným s týchto cieľov je naučiť Siri športovať. Siri je pre mnohých majiteľov iPhonu neoddeliteľnou súčasťou, avšak nájdu sa aj takí, ktorí ju ešte nikdy nevyužili. Táto osobná asistentka, ktorá disponuje veľkým množstvom odpovedí a funkcií, by sa mala v blízkej budúcnosti rozšíriť o lepšie poznatky zo športovej oblasti.

Tím Siri hľadá niekoho s kombináciou silných technických zručností a zároveň s hlbokou láskou k športu. Apple chce zohnať správnu osobu, ktorá bude spolupracovať s ďalšími inžiniermi v niekoľkých technických oblastiach a pomôže zlepšiť znalosti Siri zo všetkých sférach súvisiacich so športom. Ďalšou podmienkou je skúsenosť s umelou inteligenciou a priam encyklopedické vedomosti o športe. Preto ak tieto podmienky spĺňaš, neváhaj a možno práve ty budeš spolupracovať na rozvoji vedomostí Siri.

ubergizmo.com

V súčasnosti Siri disponuje len športovými znalosťami zo zdrojov ako Yahoo, Major League Baseball a National Basketball Association. V prípade, že Siri nepozná odpoveď, snaží sa nájsť čo najviac vyhovujúce údaje pomocou vyhľadávača Bing, ktorý nie vždy nájde správne odpovede. Siri najviac zaostáva v oblastiach, ako je box, kriket, golf, NASCAR alebo tenis.

Odhliadnuc od športu, firma Apple už skôr zverejnila pracovné príležitosti pre Siri softvérových inžinierov aj v iných kategóriách, ako je napr. hudba alebo HomeKit. Všetky tieto ponuky naznačujú, že Apple sa neustále snaží rozvíjať osobnú asistentku Siri a rozvíjať jej umelú inteligenciu čo najviac.

Zdroj titulnej foto: ubergizmo.com
Zdroj: venturebeat.com