Apple dal STOPku výmene starých MacBookov za novšie

Apple dal STOPku výmene starých MacBookov za novšie

Nedávno sme vás na našom portáli informovali, že firma Apple bola ochotná vám za mizerný príplatok vymeniť váš starý MacBook Pro so zničenou batériou za novší model. Toto sa dialo kvôli nedostatku batérií pre dané modely. Viac sa dozviete v našom článku:

Apple trpí nedostatkom batérií pre MacBooky Pro. Mení ich teda za nové modely

Toto sa však veľmi rýchlo stalo minulosťou. Spoločnosť Apple tento postup svojim autorizovaným predajcom zatrhla. Po novom ak teda prídete do Apple Storu so svojim starým, vďaka batérií nepoužiteľným MacBookom, tak vám oznámia, že zásoby batérií budú doplnené začiatkom augusta.

cnet.com

Pritom ste mali ešte do stredy dokonca 2 možnosti, ak vo bola batéria vo vašom starom Macu nepoužiteľná. Mohli ste počkať s tým, že Apple za vás uhradí všetky náklady za výmenu batérie. Avšak druhá bola omnoho lukratívnejšia. Mohli ste požiadať o okamžitú výmenu za funkčný model. Ak nebol v Apple Store dostupný práve ten váš, predajca vám bol povinný dať novší model.

Ešte však nie je celkom jasné, ako Apple vyrieši žiadosti podané pred 26. júlom.

laptopmag.com

Applu sa to asi zrovna dva krát nevyplácalo. Ľudia špekulovali, len aby dostali nový MacBook Pro, tak sa spoločnosť rozhodla, že spraví razantný krok a tento postup zakáže.

Stihli ste si vymeniť váš Mac za novší?


Zdroj titulnej foto: [independent.co.uk](http://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/features/apple-macbook-review-preposterously-thin-and-extravagantly-attractive-this-is-the-best-designed-10219660.html) **Zdroj: [macrumors.com](https://www.macrumors.com/2017/07/24/mid-2012-macbook-pro-top-case-battery-constraint/)**