Apple sa chce zbaviť závislosti na Samsungu. Pracuje na vlastných OLED displejoch

Apple sa chce zbaviť závislosti na Samsungu. Pracuje na vlastných OLED displejoch

Dnes už každý fanúšik Applu vie, že iPhone 8, iPhone Pro, iPhone X alebo akýkoľvek dostane nová mašinka názov, tak bude mať OLED displej.
Mnohé "leaky" uvádzajú, že tieto displeje sú vyrábané len a len spoločnosťou Samsung - najväčším konkurentom Applu.

Spoločnosti Apple jednoznačne nevyhovuje, že je závislá len na jednom dodávateľovi. A určite sa im nepáči, že je to zrovna Samsung, ich najväčší rival na scéne.

OLED-Display.net

Podľa nového článku na portáli ET News, spoločnosť Apple zakúpila stroje CVD, a taktiež vytvoril na Taiwane výskumnú linku na vývoj technológie OLED.

Tieto stroje CVD nie sú široko dostupné. Väčšinu vlastní japonská spoločnosť, Canon Tokki, ktorá poskytuje väčšinu svojej kapacity na na výrobu displejov pre Samsung. Kúpou vlastných zariadení CVD by firma Apple mohla otvoriť dvere iným potenciálnym výrobcom.

androidcommunity.com

V konečnom dôsledku je cieľom rozšíriť reťazec dodávateľov OLED technológií za hranice firmy Samsung. Je však vysoko nepravdepodobné, že by si spoločnosť Apple vyrábala komponenty sama. V minulosti sa niekoľko krát stalo, že Apple investoval do výskumu, aby dostal nové technológie na masový trh.

Spoločnosť mnoho krát ukázala, že nechce byť priamym výrobcom, miesto toho radšej poskytujú licencie a prenajímajú svoje zariadenia čínskym dodávateľom, ako sú napríklad Foxconn alebo Pegatron. Zdá sa, že v tomto prípade to nebude inak.


Zdroj titulnej foto: [refresher.sk](https://refresher.sk/38480-Zaobleny-OLED-displej-v-iPhone-8-bude-realitou-Apple-integruje-novu-technologiu-do-buducorocnej-generacie) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/07/24/apple-developing-oled-samsung-dominance/)**