Apple chce vytvoriť ešte lepší fotoaparát do iPhonu

· 1 min read
Apple chce vytvoriť ešte lepší fotoaparát do iPhonu

Spoločnosť Apple si vo Francúzsku postavila nové výskumné centrum, ktoré sa bude zameriavať na vytvorenie nových a lepších fotoaparátov do iPhonov. Výskumné centrum bude mať 800 metrov štvorcových a bude zamestnávať približne 30 ľudí.

Zdroj: amazonaws.com

V poslednej dobe sa na povrch dostáva množstvo fotografií, na ktorých je údajne nový iPhone 7. Na väčšine týchto fotografií je vidieť hlavne zmeny v oblasti fotoaparátu. Buď zväčšenie, alebo duálne šošovky. A práve na týchto komponentoch chce Apple ešte popracovať v budúcich generáciách iPhonu.

A ak sa pýtaš, prečo Francúzsko, odpoveď je jednoduchá. Nedávno firma Apple začala spolupracovať s francúzskou spoločnosťou STMicroelectronics, ktorá pre Apple dodáva niektoré komponenty, hlavne gyroskop, ktorý používa v iPhone, iPade a Apple Pencil.


Zdroj titulnej foto: [imore.com](http://www.imore.com/sites/imore.com/files/styles/xlarge_wm_blw/public/field/image/2014/10/timer_camera_app_iphone_6_hero.jpg?itok=huE7sJ5X) **Zdroj: [appleinsider.com](http://appleinsider.com/articles/16/07/14/apple-plans-to-build-better-iphone-cameras-with-new-research-center-in-france)**