Apple Campus 2 krásne rastie

· 1 min read
Apple Campus 2 krásne rastie

Prinášame ti video, v ktorom môžeš vidieť, ako rýchlo nám rastie Apple Campus 2. Za mesiac sa na ňom toho viditeľne veľa zmenilo, ale keďže sa stavebné práce majú skončiť až koncom roka, stavba sa ešte dosť pozmení. Nadobúda však už tvary, ktoré poznáme z návrhu.

Najväčšia novinka na stavbe je inštalácia enormného množstva solárnych panelov a tiež palivových článkov. Zaujímavé a nádherné sú tiež obrovské sklenené okná, rozmiestnené po vnútornom okruhu budovy.

Zdroj: 9to5mac.com

Cieľom firmy Apple je, aby bol Campus zo 75 % percent napájaný obnoviteľnými zdrojmi energie. Zvyšných 25 % má na starosti dodávateľ solárnej energie First Solar.

Nachádza sa tu tiež vstup do "Apple Theater", obkoleseného zatiaľ záhadným stavebným priestorom, ktorý by mohol byť amfiteátrom. Ďalej tu nájdeme obrovské fitnescentrum, už takmer dokončené. A skvelým priestorom je aj garážový komplex s neskutočne obrovskou rozlohou.

Zdroj: 9to5mac.com

Zdroj: 9to5mac.com

Apple Campus 2 by mal zamestnávať asi 13 000 zamestnancov, a keďže dokončený by mal byť koncom roku 2016, veľké sťahovanie nastane pravdepodobne na začiatku roku 2017.


Zdroj titulnej foto: 9to5mac.com
Zdroj: 9to5mac.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read