Apple Campus 2 je dôkazom, že perfekcionizmus existuje

· 2 min read
Apple Campus 2 je dôkazom, že perfekcionizmus existuje

Apple Campus 2 je budova, ktorá by sa mala stať novým sídlom spoločnosti Apple. Predstavil ju ešte Steve Jobs a vyzerá to tak, že jeho filozofie sa drží aj celá stavba tejto "vesmírnej lode", ako túto stavbu mnohí kvôli jej vzhľadu nazývajú.

Aj keď práce na tejto budove mali byť veľmi náročné, tak podľa správy, ktorá obsahuje rozhovory s vyše dvadsiatimi ľuďmi, ktorí na Apple Campus 2 pracovali alebo pracujú, bola fanatická túžba po dokonalosti častokrát prekážkou. Zároveň to je dôvod, prečo sa práce na projekte v hodnote 5 miliárd dolárov oneskorili. Stavba pritom mala byť dokončená minulý rok.

Stavbárske firmy sa museli pri práci popasovať s radou striktných predpisov. Napríklad v budove muselo byť použité špeciálne drevo a dokument o pravidlách jeho vlastností mal 30 strán. Ďalšou požiadavkou bolo, že sa nesmie odrážať v konštrukcii žiadne potrubie ani otvor. Ak vezmeme do úvahy, že Apple Campus 2 obsahuje najväčšie jednoliate zakrivené sklo na svete, potom sa jedná o ozajstné šialenstvo.

zdroj: IBTimes UK

Spoločnosť Apple vyžadovala odchylku v meraniach podobnú tej pri jej produktoch, no väčšinou je pri podobných projektoch tolerovaná presnosť 3mm.

Pri telefónoch môžete mať naozaj minimálnu toleranciu, ale nemôžete s rovnakou úrovňou tolerancie počítať pri stavaní.

Podľa slov architekta Germana de la Torre bola budova vo veľkej miere inšpirovaná produktami spoločnosti, počínajúc zakriveným sklom a končiac tlačidlami vo výťahoch, ktoré majú tvar Home Button tlačidiel na iPhone. O dizajne kľučiek diskutujú manažéri Applu so staviteľmi už rok a pol, no kľučky doteraz neboli dokončené.

zdroj: chip.de

Vchody budovy museli byť úplne rovné bez akéhokoľvek prahu. Dôvod? Ak by pri prechádzaní museli zamestnanci zmeniť svoj krok, tak by ich to mohlo vyrušiť pri rozmýšľaní. A keď sme už pri tých východoch: na tému značenia budovy a jednoduchú orientáciu v prípade incidentu bolo uskutočnených 15 schôdzok s členmi hasičškého zboru.

Vyzerá to teda tak, že nový Apple Campus bude skutočne fascinujúca stavba. Uvidíme, či ju Apple stihne dokončiť už toto leto tak, ako ma v pláne.

zdroj: ideasng


Zdroj titulnej foto: youtube.com
zdroj: macrumors.com